34 Views
2018 Mar 23News
img

Amnesty International در مورد خطر حفظ حریم خصوصی اپل توسط چین، به این شرکت هشدار می دهد. گروه فعال در زمینه ی حقوق بشر، کمپینی را برای فشار بر اپل پس از انتقال کنترل داده هایiCloud به چین راه اندازی می کند. اما اپل می گوید که تکلیف این شرکت با مشتریانش کاملا مشخص است.

فیسبوک نیز در این زمینه در خطر های زیادی قرار دارد، اما تنها فیسبوک درگیر این مشکل نیست.

مقامات چینی اکنون با دسترسی به سرویس iCloud چین، به اطلاعات تعدادی زیادی از مردم دسترسی دارند، مدیر عامل شرق آسیا در سازمان عفو ​​بین الملل، در بیانیه ای گفت. "اپل باید نسبت به خطرات مربوط به تهدید های علیه حریم خصوصی، با تغییرات اخیر در سرویس iCloud در چین، بسیار مواظب باشد "

iCloud برای ذخیره داده هایی مانند عکس ها، مخاطبین،  تقویم ها، اسناد و سایر فایل ها در سراسر دستگاه های اپل مانند مک بوک ها و آیفون ها استفاده می شود. چنین خدمات ذخیره سازی و همگام سازی - همراه با شبکه های اجتماعی، سرویس های ایمیل و سایت های به اشتراک گذاری عکس - به این معنی است که بیشتر اطلاعات شخصی ما در حال حاضر دور از لپ تاپ ها و تلفن های شخصی ما ذخیره می شود!


در ماه فوریه، اپل در پاسخ به الزامات قانونی جدید، ذخیره کلیدی رمزگذاری شده برای داده های iCloud را ( برای امنیت بیشتر ) در چین با یک شرکت ثالث به نام، Guizhou Cloud Big Data آغاز کرد.

"چین اخیرا قوانینی را تصویب کرد که نیاز دارند به خدمات ارائه شده توسط Cloud دسترسی داشته باشندچرا که اطلاعات مشتریان چینی در این برنامه ذخیره می شود.اپل گفت: "ما تصمیم گرفتیم تا ارائه خدمات را از طریق iCloud به چین را ادامه دهیم زیرا ما احساس کردیم که قطع خدمات منجر به تجربه بد برای کاربر خطر برای امنیت اطلاعات و حفظ حریم خصوصی مشتریان چینی خواهد شد."Amnesty International

اپل

iCloud