224 Views
2018 May 09NewsTourism
img

هرکسی نیاز به گردش و سرگرمی داره معرفی این مکانها به شما کمک میکنه با دیتیل قبلی مکان مورد علاقتون رو انتخاب کنید .با تشکر از همراهی شما عزیزان 


میشود آخر این هفته را با همپایانمان در یک مکان رویایی نزدیک کلانشهر تهران سپری کرد. آبشار های هفت چشمه جاده چالوس و آبشار آدران با آب و هوایی بکر و عالی، با رعایت اصول محیط زیستی به یکی از پرخاطره ترین مقصدهای گردشگری برای شهروندان تهرانی تبدیل بشه.


مقصدی که توی شب های گرمای مرداد ماه تابستون هوایی دلچسب و خنک رو بهت هدیه میکنه، فقط کافیه بخوای از شلوغی و آلودگی های شهری فرار کنی تا طبیعت بهت پناه بده …


برای اجرای این برنامه میتوانید یا یک شب اقامت در چادر رو انتخاب کنید و یا یک روزه این برنامه رو به سرانجام برسونید.


چطوری بریم هفت چشمه ؟


منطقه هفت آبشار هفت چشمه نیز در کیلومتر ۱۷ جاده کرج – چالوس و در نزدیکی روستای ارنگه واقع شده و واسه دسترسی به اونجا کافیه بعد از پیدا کردن همپا های خودتون، مسیر جاده چالوس رو برونین و همینکه تابلوی ارنگه رو دیدین از سرعت خودتون کم کنید و جلوی رستوران هفت چشمه بایستید و از پارکینگ رستوران استفاده کنید و ماشینتون رو اونجا پارک کنید. ( هزینه پارکینگ و ورودی دریافت میشود ، اگر مایل به اقامت شب هستید میتوانید بعد از ظهر حرکت کنید و نزدیکای عصر از خنکای فضای رستوران و اجاره تخت ها برای نصب چادر استفاده کنید)


همچنین می توانید روبروی رستوران هفت چشمه پارک کنید و یا  پس از کیوسک حلال احمر و امداد خودرو سایپا آدران با دیدن تابلوی ارنگه به سمت راست بپیچید و وارد آن جاده بشوید و پس از پیمودن راهی کوتاه وسیله خود را در نزدیکی ویلایی که در ابتدای جاده قرار دارد پارک کنید و از همانجا پیاده روی را آغاز کنید،این آبشار در بالا دست رودخانه خروشان ارنگه جاده چالوس واقع شده است.


ارتفاع آبشار آدران در حدود 90 متر است که در دایره آبشارهای بزرگ ایران قرار میگیرد


با طی مسافت تقریبا نیم ساعت الی چهل دقیقه به آبشار میرسید( در بیشتر جاها باید از داخل آب خنک رودخانه عبور کنید شاید تا زانو در آب بروید) ، در مسیر آبشارهای کوچکی نیز وجود دارند که از ارتفاع 5 متری به پایین میریزند که به هفت چشمه معروفند. گونه های گیاهی و جانوری خاص منطقه بر زیبایی این برنامه افزوده.


بنابراین اگه قصد داشتید شب بمانید با همراه داشتن شام و صبحانه فردا و ناهار به دل جاده بزنید.


اما اگه قصد سفر یک روزه داشتید صبح حرکت کنید و تا عصر کلی خاطره خوش از دل طبیعت به همراه بیارید.


معایب : شاید شما هم تجربه تفریح در کنار رودخانه کرج را داشته باشید. احتمالا می دانید که خطرات و مشکلات خاص خودش داره، از جمله عم دسترسی به جای پارک مناسب، خطر سقوط در داخل رودخونه ، فضای کم جهت بساط پهن کردن و شلوغی بیش از اندازه بخصوص در آخر هفته.


مزایا : بی اندازه نزدیک بودن به تهران ، هوای بسیار خنک شب، بخصوص در نیمه تابستان ( نیازمند بردن لباس گرم)،امکان استفاده از امکانات رفاهی رستوران هفت چشمه ، دیدن طبیعتی زیبا و با آبشار هایی دیدنی، صرفه اقتصادی


 ابشار

چشمه

سبزی

طبیعت

آرامش

خاطرات خوب