34 Views
2018 Jan 20technology
img

اگر در سال 2018 قصد دارید وارد بازار کار شوید ، بهترین جا برای معرفی خودتان ، Linkedin است . این سایت ، یک سایت بسیار حرفه ای برای معرفی توانایی های اشخاص در قالب پروفایل آنها است . بعد از ثبت نام ، موارد نوشته شده در ادامه ی این مقاله را انجام بدهید . قطعا موفق تر خواهید بود .... .

Headline و summary های خود را به روز رسانی کنید

بعبارتی دیگر سرفصل ها و خلاصه وضعیت شما ، در این بخش از سایت قرار می گیرد . اولین مواردی که برای یک کارفرما یا یک شخص جست و جو کننده نمایش داده می شود نیز همین قسمت است . تمام جزئیات را ننویسید ، جذاب ترین آنها و مهم ترین ها را در این قسمت ذکر کنید .

این ها نمونه ای از این سرفصل ها هستند :

- کارشناس فروش توانمند

- فارغ التحصیل حسابداری ، جویای شغل

- طراح نوآورِ گرافیک

- و ...

اما هیچ گاه بطور تخصصی به قابلیت های خود اشاره نکنید ، این عنوان ، در جست و جو های عمومی برای کاربران نمایش داده می شود ، پس قطعا شما به جای " متخصص در برنامه نویسی به زبان C++ " باید بنویسید " برنامه نویس خلاق " !


عکس خود را به روز کنید

نیازی نیست عکس های پر زرق و برق خود یا عکس های آتلیه ای خود را در پروفایل خود بگذارید . فقط اجازه دهید شخص بازدید کننده بداند شما چندساله اید و هر از گاهی به این پروفایل سر می زنید .

برای اینکه بدانید چه عکسی مناسب است ، کمی جست وجو کنید و ببینید افراد موفق و معروف چگونه عکس هایی گذاشته اند!؟

در دسترس بودن خود را فعال کنید

یکی از ساده ترین و بهترین روش های استفاده از پروفایل LinkedIn برای ایجاد فرصت های شغلی برای خودتان این است که تنظیمات حریم خصوصی خود را به روز کنید. در تنظیمات حساب کاربری خود، بر روی "Job Seeking" کلیک کنید، بعد از آن بر روی "Let employers know you're open to opportunities" کلیک کنید . با اینکار حالت شما از "live resume " به " next-level job search tool " عوض می کند . اکنون شانس شما برای پیدا شدن توسط شخصی که بدنبال تخصص شما می گردد ، بیشتر می شود .

این حالت در واقعا نشان می دهد شما برای داشتن یک فرصت شغلی آماده هستید .

کلمات کلیدی خود را به روز کنید

اکنون که پروفایل خودتان را رو به همگان باز کردید ، باید حرفه ها ، تخصص ها و تمام توانایی هایتان را در این پروفایل وارد کنید ، مهارت هایتان را به روز وارد کنید . برای کارفرما مهم نیست 5 سال پیش می توانستید اسپانیایی صحبت کنید !

در قسمت کلمات کلیدی توجه کنید که کلماتی را بکار ببرید که بیشترین توانایی در سرچ شدن را دارند . یعنی از کلمات دور و غیر معقول و یا عجیب و غریب استفاده نکنید .


موضوعات پروفایل خود را به روز کنید

مهم ترین وسخت ترین قسمت پروفایل شما ، بعد از کارهای قبلی ، در این قسمت است . این قسمت در واقع مثل یک وبلاگ است که می توانید بطور زنده در آن بنویسید . بنویسید که چکار می کنید ، سابقه ی چکاری را داشته اید ، یعنی باید کاملا مبتنی بر واقعیات و زندگی خود ، این قسمت را پر کنید . به 500 کلمه ای که محدودیت دارید بسنده نکنید ، جزئیات دیگر را در قالب صفحات و پست های دیگر بصورت جذاب بنویسید. حتی اگر دوست دارید مهارت خود را بصورت رایگان در اختیار فرد دیگری قرار بدهید ، آنرا نیز یادآور بشوید .

با توجه به OKDork، موفق ترین مطالب در پروفایل های LinkedIn :

- دارای عنوان کمتر از 50 کاراکتر باشد

- شامل تصویر است ( اما نه فیلم ها و یا چیز های دیگر)

- به راحتی به عنوان های جداگانه تقسیم می شوند

- جذاب هستند وتقریبا 1000-2000 کلمه طول دارند

- بحث برانگیز نیست

- قابل خواندن برای یک طیف مخاطبیِ گسترده است

همیشه پروفایل خود را به روز نگه دارید . آنرا به کسی نسپارید ! تنها شمایید که در مورد خودتان کامل خبر دارید.

یک برنامه به روز رسانی LinkedIn را تنظیم کنید.

در تاریخ های معین ( مثلا اوایل ماه ، اوایل فصل ها ) برای خودتان تاریخ های یادآوری به روز رسانی تنظیم کنید . آپدیت بودن یک پروفایل کاملا مشهود است و می تواند در خواننده تاثیر مثبتی بگذارد . در آخر ؛ مرتبا به پروفایل خود سر بزنید ، شاید بعد از هر بار خروج شما ، یک پیشنهاد استخدام خوب برای شما فرستاده شده باشد !لینکداین

LinkedIn

پروفایل