51 Views
2018 Mar 09Newstechnology
img

اولین گوشی های Galaxy S9 و Galaxy S9 Plus به مدت حدود یک هفته آزمایش و تست شده اند. بر روی کاغذ ویژگی های این گوشی، بسیار فوق العاده و خاص بوده اند اما در عمل چه؟ در حال حاضر می تواند گفت که این دو گوشی قوی ترین سخت افزار گوشی های هوشمند موجود در بازار را به خود اختصاص داده اند. دلایل زیادی برای خریدن این گوشی ها وجود دارد. عکاسی با این گوشی ها می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. چرا که اولین دیافراگم های متغیر در این دو گوشی تعبیه شده اند. گوشی هایی مثل Google Pixel 2 نیز در بازار وجود دارند که عکاسی آنها از ویژگی های اصلی آنها می باشد اما این گوشی سامسونگ، می تواند فراتر از آنها کار کند.

** Galaxy S9 چه ویژگی ها خوبی دارد؟

صفحه نمایش 5.8 AMOLED این گوشی  بسیار با کیفیت است.

هر 4 رنگ این گوشی، بسیار جذاب هستند. رنگ های این گوشی titanium gray و midnight black  و lilac purple و  coral blue هستند. پردازنده Snapdragon 845 یا Exynos 9810  در این گوشی می تواند کارهای پردازشی و گرافیکی را به خوبی انجام بدهد. باتری قوی این گوشی می تواند یک روز کامل شما را همراهی کند. سیستم بلندگوی استریوی این گوشی صدا را بلند و با کیفیت به شما می رساند. عکس های زیبایی می توان با دوربین 12 مگاپیسکلی این گوشی گرفت. در گلکسی اس 9، هنوز جک 3.5 میلی متری وجود دارد. حسگر اثر انگشت این گوشی نسبت به S8 در جای مناسب تری قرار گرفته است. این گوشی از طریق شارژر بی سیم نیز شارژ می شود و فناوری IP68 آنرا در مقابل نفوذ هر گونه آب و گرد و غبار محافظت می کند. 


** Galaxy S9 در چه جاهایی ضعف دارد؟

در نور کم؛ این گوشی کمی عکس ها غیرواقعی نشان می دهد. در این گوشی AR Emoji آنگونه که باید خوب نیست و به سفارشی سازی بیشتری نیاز دارد. اسکنر چهره و چشم در گوشی سامسونگ، خیلی امن نیست و ممکن است خوب کار نکند و قابل اعتماد نباشد. حالت slow-motion در این گوشی، کمی ویدئوهای کم کیفیتی را ارائه می دهد و حالت اتوماتیک در این بخشِ فیلم برداری خوب نیست.

** قیمت Galaxy S9 چند است؟!

فعلا هیچ گونه تخفیفی روی این گوشی اعمال نشده است. در برخی از کشور ها این گوشی هم قیمت با S8 عرضه می شود و در بعضی دیگر، کمی گرانتر. اما قیمت این گوشی بسته به زمان و مکان خرید شما متفاوت است. Galaxy S9 از 720 تا 800 دلار و S9 Plus از 840 تا 930 دلار قیمت گذاری شده اند. 

** تفاوت دو گوشی Galaxy S9 و S9 Plus در چیست؟

اگر می خواهید بین این دو گوشی یکی را انتخاب کنید، باید تفاوت های آنها را بدانید. S9 Plus تنها صفحه نمایش بزرگتر ندارد ، ویژگی های دیگر این گوشی نیز با هم متفاوت اند. جدول زیر گویای این تفاوت ها می باشد : ( این دو گوشی همچنین با دو گوشی دیگر روز دنیا نیز مقایسه شده اند ) کیفیت عکس برداری این دو گوشی نیز با وجود دیافراگم متغیر بسیار خوب است. اما در حالت نور کم، عملکرد این گوشی ها نسبت به وجود نور کافی خوب نیستند و کمی رزولوشن عکس را کاهش داده و کیفیت را پایین می آورند. عکس های  زیر با S9 گرفته شده است، یکی در روشنایی روز و دیگری در تاریکی شب:اما ویژگی AR در این گوشی که یکی از ویژگی ها تازه وارد آن است، جای پیشرفت دارد و هنوز آنقدر خوب نیست که بتوان روی آن حساب کرد. AR Emoji کمی باید بیشتر بر روی شبیه سازی چهره ها و شبیه سازی مو و جزئیات صورت انسان ها کار کند. پیشنهاد می کنیم این ویدئو را تماشا کنید.

ویژگی فیلم برداری آهسته ی این گوشی تا 960 فریم بر ثانیه دقت دارد. اگر فیلم خود را با فرمتMP4 ضبط کنید، می توانید برای اشتراک گذاری آن از آن یک خروجی GIF بگیرید. کیفیت فیلم برداری در حالت آهسته 720p HD می باشد اما کیفیت اصلی آن 4K است. البته اگر با نرخ 240 فریم بر ثانیه فیلم برداری کنید، کیفیت آن 1080 خواهد بود یعنی Full HD .

Samsung

S9

Galaxy

S9 plus

سامسونگ