178 Views
2018 Mar 14Newstechnology
img

بنظر می رسد نسخه های جدید آیفون، کمی ارزانتر و بزرگتر هستند. گزارش ها حاکی از آن است که اپل حداقل 3 مدل گوشی آیفون، بغیر از آیفون ایکس؛ را در سال جاری طراحی و منتشر می کند. انتطار می رود این گوشی ها، باتری های بهتر ، اندازه های متفاوت تر و صفحه نمایش های با کیفیت تر داشته باشند. 

با پیشرفت های اخیر اندروید در زمینه های مختلف؛ بنظر نمی آید که اپل قصد داشته باشد آرام بنشیند و قطعا تکنولوژی ها خود را پیشرفته تر خواهد کرد. گفته می شود که گوشی های جدید آیفون در سپتامبر 2018 معرفی بشوند. 

با توجه به سنت اپل در نامگذاری گوشی های خود می توان انتظار داشت که این آیفون ها نام هایی مثل iPhone X Plus و یا iPhone XS یا  iPhone 11 به خودشان بگیرند اما تقریبا می توان با اطمینان گفت که یکی از این آیفون ها قطعا  iPhone 11 خواهد بود.


مارک گورمن در سایت بلومبرگ گزارش می دهد که این شرکت دو نسخه ی بزرگ آیفون جدید را توسعه می دهد: یک مدل OLED 6.5 اینچی - که بزرگترین آیفون در بین این سه گوشی است - و نسخه LCD 6.1 اینچی. همچنین گفته می شود که اپل ممکن است اندازه فعلی 5.8 اینچی را برای آیفون X پایین آورده و یک آیفون ایکس ارزانتر را راهی بازار کند.

نسخه ی 6.1 اینچی که در مورد آن سخن گفتیم؛ شایعه شده که اپل قصد دارد این مدل را به یک گوشی ارزان تبدیل کند یعنی با فاکتور گرفتن یک سری خصوصیات گران وهزینه بری مثل دوربین دوم عقب و AR قصد دارد گوشی ارزانتری بسازد. قیمت این گوشی گفته می شود بین 649 دلار تا 749 دلار می تواند باشد.


Ming-Chi Kuo پیش بینی کرده است که اپل سیستم دوربین TrueDepth خود را به هر سه گوشی در سال 2018 منتقل خواهد کرد. بنظر می رسد اپل قصد دارد با ورود تکنولوژی تشخیص چهره به تمام گوشی ها و تبلت های خود؛ حسگر اثر انگشت را بطور کلی از این شرکت حذف کند.


شایعاتی نیز پیرامون وجود حسگرهای اثر انگشت پنهان در گوشی های جدید آیفون به گوش می رسد. 

نسخه جدید iOS به نام iOS 12 در هفته ها و یا ماه های آینده منتشر می شود که به گفته ی اپل، این نسخه از آپدیت iOS بیشتر بر روی امنیت سیستم عامل و انعطاف پذیری آن متمرکز شده است.

iPhone X

iPhone X Plus

iPhone 11

iPhone

آیفون

اپل

Apple