227 Views
2017 Dec 24Trainingtechnology
img

شرکت‌های آی‌بی‌اِم IBM و سیسکو Cisco همکاری مشترکی را با هم شروع کردند تا Watson AI و Edge Analytics را به «اینترنت اشیاء» اضافه کنند. این همکاری جدید به بالا رفتن سرعت خدمات اینترنت اشیاء یا همان IoT که توسط سیستم‌های تحلیل داده ارائه می‌شوند، کمک می‌کند. طی این اقدام مشترک، بخش هوش مصنوعی IBM با بخش تحلیل داده Cisco به هم می‌پیوندند تا دیتایی که از اینترنت اشیاء IoT حاصل می‌شود، بیشتر، بهتر و سریعتر از قبل تحلیل و تبدیل به اطلاعاتی معنادار شوند.

بر اساس این شراکت قرار است «هوش مصنوعی واتسون» یا همان Watson AI که محصولی از شرکت IBM است با بعضی از محصولات تحلیل داده‌ی شرکت سیسکو ادغام شوند تا ابزارهای بهتری برای تحلیل داده در شبکه اینترنت اشیاء به دست آید و از این طریق به جایی برسیم که عوض دسترسی محدود و مختصر به نتایج تحلیل داده‌های اینترنت اشیاء، به یک تحلیل جامع و دسترسی گسترده‌تر نائل شویم.

شرکت سیسکو و شرکت IBM در بیانیه مشترکی که منتشر کردند شرح دادند که همکاری آنها کمکی است به سیستم‌های تحلیل داده تا به موجب آن خدمات اینترنت اشیاء با سرعت بیشتری گسترش یابد و از طرفی، متقاضیان هم هرگاه به هر نوع داده‌ای که نیاز دارند بلافاصله به آن دست پیدا کنند.

امروزه سازمان‌های بزرگ و جهانی سعی دارند از داده‌ها به بهترین نحو استفاده کنند، چرا که با پیشرفت روزافزون هوشمندسازی دستگاه‌های الکترونیکی، تحلیل داده‌ها در لحظه به صورت کلان، اهمیتی بیش از پیش پیدا کرده است.

کریس اکانر Chris O’Connor مدیر مرکز توسعه اینترنت اشیاء در شرکت IBM می‌گوید: در حال حاضر فقط یک در صد از داده‌هایی که توسط دستگاه‌های مرتبط با اینترنت اشیاء تولید می‌شوند، تحلیل می‌شوند! این در حالی است که در این دوران صنایع مختلف تلاش می‌کنند از فناوری بیشترین بهره‌برداری را به عمل برسانند. فرآیندهای سنتی و مشکلاتی که در پلتفرم‌های فعلی اینترنت اشیاء IoT وجود دارد هزینه تحلیل داده‌های آن را بسیار گران و کند کرده است و همین علتی شده تا در حوزه اینترنت اشیاء ۹۹ درصد داده‌ها تحلیل نشوند.


اینترنت اشیاء سیسکو

اینترنت اشیا

شرکت ای بی ام

ای بی ام و سیسکو

ای بی ام و سیسکو در اینترنت اشیاء