623 Views
2017 Dec 29technology
img
جان مکافی – از پیشگامان امنیت سایبری – ادعا کرد که فردی تلفن او را هک کرده و اطلاعات حساب توییتری او را دزدیده است .
مکافی 72 ساله یک شخصیت مشکوک و به شکل قابل قبولی رنگارنگ است بنابراین سوءاستفاده‌های او باید به‌شدت موردنظر قرار بگیرد . او معتقد است که دولت بلیز در ابتدا طرحی برای کشتن او داشت – و از آن با مدرک حمایت می‌کند. او در سال 2012 به جنگل گریخت وقتی‌که پلیس می‌خواست از او به خاطر قتل همسایه‌اش بازجویی کند . او در سال 2016 زیر پرچم لیبرال‌ها نامزد ریاست جمهوری در ایالات‌متحده شد . او تولیدکننده مواد مخدر است – و به برخی از آن‌ها معتاد است و برخی او را مبهوت می‌کنند .
این‌که چنین چیزی در حوزه مکافی صحت دارد یا خیر مبهم باقی‌مانده است اما بااین‌وجود او ادعا می‌کند که فردی به‌تازگی گوشی هوشمند او را هک کرده است .
بااین‌حال این مسئله می‌تواند یک شیرین‌کاری باشد . مک کافی در مصاحبه اختصاصی خود با نیوزویک ( خبر هفتگی ) در آوریل 2017  تلفن شخصی خودش را  به خبرنگاران نشان داد که یک دستگاه 1100 دلاری است و  او ادعا می‌کرد ضد هک ترین تلفن دنیا است .
مکافی می‌توانست به اطلاع عموم برساند که تلفن او با داشتن یک امنیت افسانه‌ای هک شده است – هرچند او از دو فاکتور احراز هویت یا 2-FA استفاده می‌کند . به نظر می‌رسد او یک تلفن اندرویدی استفاده می‌کند و همان‌طور که در تصویر ارسالی به BBC نشان داده‌شده است که تصویر خودش پس‌زمینه گوشی است . هکرها با این کار به مک کافی نشان داده‌اند که هک حساب توییتری کاری است که آن‌ها هرروز انجام می‌دهند.
مک کافی توییتر را مقصر می‌داند نه اشتباه احتمالی خودش را و می‌گوید که او هدف هک قرار دارد – که قطعاً معتبر است .
مکافی معتقد است که احراز هویت دو فاکتوری توییتر – که نیازمند تایپ کد عبور ارسال شده به تلفن شما است به‌عنوان یک لایه امنیتی اضافی برای رمز عبور استاندارد است . او به BBC گفت که هکر این کد را متوقف کرده است و سپس به‌حساب توییتری او دسترسی پیداکرده است. سپس احراز هویت دو فاکتوری را از همه حساب‌های تلفن او  حذف کرده است بنابراین هکر قادر به دستیابی به کدهای عبور بوده است .
توییتر تصمیم گرفت که در مورد امنیت سایبری شرکت مکافی اظهار نظر نکند اما به توصیه‌های سایبری BBC به توییتر اشاره کرد .
مک کافی گفت هکر با کاری که انجام داده حساب کاربری من را به خطر انداخته است اما ممکن بود وضعیت بدتر از این هم باشد!

John McAfee

هک حساب توییتری