93 Views
2018 Jan 14Newstechnology
img

در گوشه ای در قفسه غرفه کانن دو دوربین هیجان انگیز قرار دارد که این شرکت امسال به CES آورده است. البته این دوربین ها ایده های منحصر به فردی نیستند (و یکی از آنها هنوز حتی کار هم نمی کند)، اما در مقایسه با نسخه های تکراری و تعداد زیادی از دوربین های فیلمبرداری که معمولا کانن در این نمایشگاه رونمایی می کند این دوربین ها نقطه عطفی در دستاوردهای کانن به شمار می روند.


دوربینی که در حال حاضر کار می کند، شبیه دوربین سامسونگ Gear 360 است، با این تفاوت که تنها یک لنز دارد. این لنز و واحد سنسور بر روی یک پلت فرم متحرک در حفره دوربین قرار دارد که می توانند به اندازه 360 درجه چرخش داشته باشند.هدف این است که دوربین بتواند اشیا و چهره ها را تقریبا در هر جهتی دنبال کند. کانن تصمیم دارد آن را به هوش مصنوعی مجهز کند تا بتواند اشیاء یا چهره ها را ردیابی کند و حتی یاد بگیرد که کیفیت عکسبرداری خود را در طول زمان بهبود ببخشد، چیزی که بسیار شبیه به Google Clips است. این شرکت نسخه ای از این دوربین کانسپت را که در حال حاضر قابل استفاده است را در نمایشگاه امسال رونمایی کرده است. این نسخه به یک صفحه نمایش کوچک متصل شده است که نشان می دهد که دوربین چه چیزی را می بیند.


دوربین دوم فقط یک مدل نمایشی بود، اما ایده های جالب دیگری را نمایش می داد. این دوربین در واقع یک دوربین کوچک آجر شکل است که یک پورت فلش در یک طرفش دارد، که همچنین قابل چرخش است. این یعنی شما می توانید آن را به آی فون خود وصل کنید تا از آن به عنوان یک منظره یاب استفاده کنید. همچنین این ویژگی به شما امکان انتقال سریع تصاویر از دوربین به تلفن همراه را می دهد.


این تقریبا همان ایده ای است که در DxO One استفاده شده است. یکی از تفاوت ها این است که دوربین Canon یک لنز زوم 100-400 میلی متری داخلی خواهد داشت اما DxO One یک لنز ثابت زاویه باز دارد. نماینده کانن در نمایشگاه اعلام نکرده است که زوم این دوربین مکانیکی خواهد بود یا دیجیتال. یکی دیگر از تفاوت های کلیدی این دوربین این است که دوربین کانن با یک منظره یاب قابل اتصال عرضه خواهد شد تا عکاس بتواند با چشم خود منظره جلوی دوربین را انتخاب کند.این شرکت چندین مدل مختلف از این دوربین را به نمایش گذاشته است که با طرح بندی مختلف دکمه ها و منظره یاب های متفاوت عرضه شده است.


کانن این دو دوربین کانسپت را در بخش غیرتوصیفی نمایشگاه در مرکز کنوانسیون لاس وگاس به نمایش گذاشته است، و نمایندگان شرکت تاکید کرده اند که این دوربین ها کانسپت هستند، نه نمونه های اولیه.احتیاط شرکت در این زمینه قابل درک است. شرکت نمی خواهد مشتریان، شرکای تجاری یا سرمایه گذاران موجود یا بالقوه را گمراه کند. اما این شرکت باید درک کند که بعضی از این افراد همچنین می خواهند که شرکت در مورد این ایده ها بیشتر سخن بگوید.این دو کانسپت جدید، در واقع ایده های خود را از محصولات موجود در بازار می گیرند، اما این ایده ها را به روش های هوشمندانه پیچیده می کنند.

نرخ نوآوری بعضی از این شرکتها (به ویژه در مقابل یک جهان پر از استارتاپ های جدید با ایده های نو) بایستی بسیار بالا باشد.


کانن

دوربین

نمایشگاه

CES

canon