283 Views
2018 Mar 11car
img

به نظر می رسد وسایل نقلیه هیدروژنی جایی را در فن آوری فردا به خود تخصیص خواهند داد.  اما میزان پذیرش خودروهای سلول سوخت هیدروژنی هنوز هم میتواند بسیار بحث برانگیز باشد. با این وجود احتمالا خودروی Hyundai Nexo به راحتی می تواند پذیرفته شود. چرا که درست در جایی که تویوتا و هوندا   مدلهای  نه چندان سازگار با محیط زیست خود را ارائه می دهند، هیوندای با SUV کوچک و دوستدار محیط زیست خود برای علاقه مندان عرضه می شود. لامپهای LED جذاب این خودرو فوق العاده کشیده و تر و تمیز هستند و با پنجره مشبک ان  زاویه ای متعادل را برقرار می سازند. به طور کلی، به نظر می رسد نمای جلو کاملا متحول شده باشد و در بخش عقب نیز، خوشه چراغ های عقبی مثلثی سه گوش، مطمئنا Nexo را به یک مدل بی بدیل تبدیل خواهند کرد.

کابین Nexo نیز کاملا متمایز شده است.. این خودرو به یک سیستم اطلاعاتی بسیار بزرگ 12.3 اینچی مجهز است و دارای حاشیه های فلزی شیک می باشد که در رنگ های طلایی ، خاکستری و آبی رنگ قابل مشاهده است  . یکی دیگر از عناصر  کابین که در ذهن خواهد ماند، بخش مرکزی قسمت جلوی کابین است که اساسا تمام دکمه های قابل لمس در اینجا قرار گرفته اند و شامل یک رابط انتقال فشاری نیز می باشد که تجربه کاربرپسندی را ارائه می کند. Nexoدارای پیشرانه الکتریکی است که قدرت لازم برای ان را فراهم می آورد و البته. این امر از تلاش های هیوندای در زمینه فن آوری های سلول سوختی فاصله زیادی دارد.. محدوده برد این خودرو در حدود 370 مایل است، و این خودرو دارای  سه مخزن هیدروژن با ظرفیت کلی 156.6 لیتر می باشد. زمان کامل سوخت گیری فقط پنج دقیقه است.


با وجود اینکه خودروهای قدیمی هیوندا  نمی توانستند در  کمتر از 4 درجه فارنهایت روشن شوند، سیستم جدید دارای محدوده عملیاتی بسیار قابل توجهی است که می تواند در منفی 30 درجه نیز روشن شود. در نهایت، اگرچه کاتالیزورهای سلول سوختی قدیمی پس از حدود پنج سال از کار می افتند،   Nexo تضمین می شود که کاتالیزورهای آن تا 10 سال باقی خواهند ماند..

قدرت موتور القایی جلو نصب شده ان  کافی است، اگرچه یارای رقابت با تسلا را ندارد و مجموع سیستم نیز دارای توانی برابر با 161 اسب بخار و گشتاور 291 پوند پا می باشد. بر خلاف خودروهای دیزلی، این گشتاور قدرتمند اجازه می دهد تا هیوندای در 9و2 ثانیه به سرعت: 0. 62 مایل در ساعت برسد .هیوندا Nexo