33 Views
2018 Apr 06News
img

فیسبوک فناوری واقعیت افزوده خود را از روی پوستر فیلم ها شروع کرده است. اپل، گوگل و حالا فیسبوک، برای کاربران خود ویژگی های واقعیت افزوده را فراهم کرده اند و تنها با یک اسکن دوربین؛ آنها را به دنیایی دیگر می برند. فیسبوک با اسکن کردن پوستر فیلم ها، اطلاعات کامل از فیلم و چیز های جالب دیگری را نشان می دهد. اولین پوستر اسکن شده، مربوط به فیلم Ready Player One با کارگردانی Steven Spielberg بوده است. فیسبوک می گوید که این کار را با تکنیک Target Tracker انجام می دهد. 

تکنیک Target Tracker برای هنرمندان و بازیگران و کارگردانان مناسب است. این افراد با تکنیک Target Tracker می توانند محتویاتی که با نشانه ها، پوستر ها و آرم ها طراحی می شوند را با دنیای واقعی ارتباط دهند. تکنولوژی طراحی شده برای دوربین فیس بوک به کاربران اجازه می دهد با اسکن پوستر فیلم ها، اطلاعات بسیار بیشتری را در قالب های مختلف از کاراکتر ها و دیگر جزئیات فیلم، مشاهده کنند. فیسبوک می گوید که این ویژگی در ماه های آینده در اختیار توسعه دهندگان قرار می گیرد تا بتوانند آنرا برای مصارف دیگر مثل تجاری و بازی ها، توسعه بدهند.


فیس بوک می گوید هر دستگاه اندرویدی که از سال 2012 منتشر شده است و هر آیفونِ بالاتر از مدل 5S ، می توانند از ویژگی های واقعیت افزوده روی خود استفاده کنند .

facebook

AR

واقعیت افزوده