161 Views
2018 Jan 25Newstechnology
img

اپل یک نسخه ی به روز شده ، از پلتفرم جدید واقعیت های افزوده ی خود منتشر ساخته که ویژگی های جالبی برای طرفداران این تکنولوژی دارد . 

جدیدترین نسخه ARKit ؛ نسخه ی 1.5 ؛ با قابلیت تشخیصِ دیوار های عمودی ، توسط اپل عرضه شده است . این یعنی اینکه سنسور های آیفون و آیپد ، نه تنها سطحی که روی آن ایستاده اید ؛ را تشخیص می دهد ؛ بلکه می تواند دیوار ها و پنجره های اطراف شما را نیز بخواند . پس زمانی که برنامه هایی را که از AR پشتیبانی می کنند را اجرا می کنید ، می توانید از ویژگی های جدید و هیجان انگیزی بهره مند شوید . 

برای مثال ، دیروز در محیط کنفرانس های اپل ؛ یک برنامه ی ساده به نام velcro ، ( پرتاب توپ ) را روی گوشی اپل اجرا کردیم . در نسخه ی قبل ARKit ؛ با پرتاب کردن توپ ها ، مسیر آنها تا بی نهایت ادامه می یافت ! اما اکنون با تشخیص دیوار ها و پنجره ها ؛ توپ پس از برخورد با دیوار ها بر می گشت . 

بعد از انتشار نسخه ی جدید ARKit ؛ بیش از 2000 برنامه و بازی ، خود را با آن تطابق داده اند . نسخه جدید ARKit همچنین دارای تشخیص تصویر 2D است، به این ترتیب که می توانید گوشی خود را روی یک سطح دیوار مانند آویزان کنید و برنامه ی ARKit نقاشی یا متن آن دیوار را به شما نشان دهد. 


در نهایت ، این نسخه از ARKit  ؛ تصاویر Full HD را پشتیبانی می کند ؛ قابلیتی که قبلا نداشت . 

اپل این نسخه را اولین بار در WWDC ؛ در ماه ژوئن گذشته رونمایی کرد اما در ماه سپتامبر بعد از آن ؛ بصورت رسمی استفاده شد . قبل از این برنامه ، نرم فزارهای و بازی هایی مثل  Pokémon Go وجود داشتند که کارهای مشابه را انجام می دادند اما این برنامه ها از ویژگی های گفته شده در بالا ، پشتیبانی نمی کردند . 

مهمترین تغییر در نسخه ی ARKit ، تشخیص دیوار های عمودی است . .نرم افزار  ARCore گوگل از دو نوع صفحه ی افقی ( در فضا ) پشتیبانی می کند (افقی به سمت بالا و افقی به سمت پایین)، اما تا آنجا که می دانیم، از صفحه های  عمودی پشتیبانی نمی کند . ( منظور از صفحه در فضا همان دیوار در واقعیت است )

نسخه ی بتای  iOS 11.3 و ARKit 1.5 انتظار میرود که در روزهای آتی به فروش برسد، اما اپل زمان مشخصی را تعیین نکرده است.

واقعیت مجازی

Apple

AR

Apple AR

واقعیت افزوده

اپل