856 Views
2018 Jan 16technology
img

شرکت Oneplus، یک سازنده کوچک چینی اسمارتفون، توانست در سال گذشته بیش از ۱.۴ میلیارد دلار محصولاتش را بفروشد و سود قابل توجهی داشته باشد. این حضور پر رنگ در بازار فوق العاده رقباتی غول های اسمارتفون یک اتفاق کمیاب است.

مدیر این شرکت چینی گفته است که فروش آنها در سال گذشته دوبرابر شده و به بیش از ۱.۴ میلیون دلار رسیده است و این فروش سود خوبی را برای شرکت به ارمغان اورد. این شرکت به پشتوانه این سود درحال برنامه ریزی است تا بتواند با غول های اسمارتفون خود در بازار های آمریکا و اروپا رقابت کند.

بازار اسمارتفون ها در چند سال آخرید به تسخیر شرکت های نوپا چینی در آمده و این شرکت های تازه وارد توانستند که برندهای با سابقه و بزرگی همانند HTC و Motorola را به جمع برندهای شکست خورده فرستادند. هرچند که وان‌پلاس نسبت به رقبایش کوچکتر است و کمتر شناخته تر شده است، اما به گفته مدیرش با تمرکز بر کیفیت نهایی محصولتتش توانسته به یک سود سالم در بازار برسند. بیشتر فروش این شرکت به جای فروش از طریق اپراتور های موبایل مستقیما از طریق فروش آنلاین بوده است هرچند که از سال ۲۰۱۶ همکاری با اپراتور O2 برای فروش محصولاتش در انگلستان آغاز کرده است.

میزان فروش شرکت از سال ۲۰۱۴ منتشر نشده بود اما به مدیر وان پلاس گفته که برای آنکه سلامت شرکت خود را به فروشندگان و خریداران منتقل کند تصمیم به انتشار درآمد خود کرده است. او می گوید:" اگر شرکت سالمی نداشته باشید موجب می شود که خریداران دوبار قبل از تصمیم بهخرید محصول شما فکر کنند. ما با این کار میخواهیم سیگنالی بدهیم که شرکتی سالم در بازار هستیم."


مدیر وان پلاس اعلام کرده که با اپراتور های آمریکایی و اروپایی در حال مذاکره هستند. اما انتشار درآمد شرکت پتانسیل های همکاری با اپراتور ها را کاهش داده و این چیزی نیست که اپراتور ها زیاد از آن راضی باشند!

"ما در آمریکا در حال مذاکره با چند شرکت عرضه کننده هستیم و این مذاکران چیزی نیستند که ما بوسیله آن بخواهیم اعتماد این شرکت ها را جبلب کنیم بلکه محصولات ما هستند که اعتماد آن ها را جلب می کند." بخشی از گفته های آقای لائو مدیر وان پلاس. مدیر وان پلاس سرمایه گذاران این شرکت را معرفی نکرده اما اطمینان داده که این شرکت متعلق به غول چینی صنعت الکترونیک BBK تعلق دارد که چند تولید اسمارتفون مانند vivo و Oppo را نیز در اختیار دارد.

انگلستان بزرگترین بازار محصولات این شرکت در اروپاست که ۳۰ نفر را برای نمایندگی اش در لندن به استخدام در آورده است. وان پلاس در نظر دارد سالانه دو اسمارتفون عرضه کند و در ادامه سال جاذی اسمارتفون One plus 6 را معرفی و روانه بازار خواهد کرد.

Oneplus

Oneplus 6

O2

موتورولا

HTC

BBK

vivo

oppo