163 Views
2018 Apr 07Newstechnology
img

به گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ یک کنسرسیوم رسانه‌ای با مشارکت اپراتورهای تلفن همراه کشور، برخی بانک‌های خصوصی و یک شرکت نرم‌افزاری معتبر و صاحب دانش فناوری خارجی در حوزه رسانه‌های اجتماعی با هدف توسعه و ایجاد زیرساخت‌های رسانه‌ای اجتماعی در کشور شکل گرفته است.

سعید مارکلایی مدیر این پروژه در این خصوص به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: این کنسرسیوم با هدف توسعه و ایجاد زیرساخت‌های رسانه‌های اجتماعی خدمات محور، امن و بدون محدودیت راه اندازی شده است و در این راستا حمایت و پشتیبانی از پیام‌رسان «آی گپ» به عنوان اولین محصول این کنسرسیوم در دستور کار قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: راهبرد این کنسرسیوم توسعه و ارائه خدمات مبتنی بر مکان در قالب رسانه اجتماعی و با هدف رفع نیازمندی‌های مردم و مخاطبین است. طراحی و ارائه خدمات بانکی، بیمه ای، ارزش افزوده موبایل، سلامت و تجارت الکترونیکی از جمله خدماتی است که توسط این کنسرسیوم هدفگذاری شده است.

مارکلایی در پاسخ به درخواست خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر ارائه‌ی نام شرکت‌های فعال در این کنسرسیوم گفت: هم اکنون تشریفات حقوقی و اداری برای ثبت این کنسرسیوم در حال انجام است و در آینده بسیار نزدیک پس از طی این تشریفات در یک رویداد خبری تشکیل این کنسرسیوم و شرکت های مشارکت کننده در آن به رسانه ها و افکار عمومی اعلام خواهند شد.

پیامرسان

آی گپ

پیامرسان ایرانی