122 Views
2018 Jan 17technology
img

آذری جهرمی از تامین ۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی برای کسب و کارهای نوپا و توسعه شبکه ملی اطلاعات در طی دو سال خبر داد.

به گزارش‌خبرنگار اقتصادی‌ایلنا، محمدجواد‌آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حساب کاربری اینستاگرام خود در خصوص موانع ایجاد شده برای برخی از سایت‌های کاریابی آنلاین گفت: پس از موانعی که در چند روز اخیر برای برخی بنگاههای کاریابی بوجود آمد؛ با تصمیم هیات دولت از این پس دستگاههای دولتی در صورت وجود اختلاف با کسب و کارهای نوپا، قبل از طرح شکایت در مرجع قضایی؛ مراتب را در کمیته‌ای با مسئولیت معاونت حقوقی رئیس‌جمهور و عضویت وزارت ارتباطات، کار و نیز معاونت علمی طرح و در صورت تایید اقدام می کنند.

وی افزود:همچنین‌پس‌از استماع گزارش دبیر شورای‌عالی‌فضای‌مجازی‌در‌ دولت، مصوب شد که وزارت ارتباطات با تشکیل کارگروهی مرکب از وزاری اقتصادی دولت، معاونت علمی و با حضور مرکز ملی فضای مجازی، ظرف یکماه سند استراتژی جمهوری اسلامی ایران در توسعه اقتصاد دیجیتال را تهیه و برای تصویب به دولت ارائه نماید.

آذری جهرمی با اشاره به موضوع تامین مالی کسب و کارهای نوپا گفت: با پیشنهاد وزیر ارتباطات و تایید رئیس جمهور برای توسعه اشتغال جوانان؛ مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در طی دو سال برای تامین مالی کسب و کارهای نوپا و توسعه لایه خدمات بر بستر شبکه ملی اطلاعات تخصیص داده شد. دستورالعمل این مصوبه با همکاری مرکز ملی فضای مجازی و معاون علمی در سه هفته آینده نهایی و اعلام خواهد شد.


منبع : ایلنا

وزیر ارتباطات

جهرمی