97 Views
img

یوتیوب به بررسی عواقب بعدی عمل لوگان پل می پردازد. لوگان پل از فعالان فضای مجازی است که چندی پیش فیلمی از یک جنازه در جنگل Aokigahara ژاپن را در کانال یوتیوب خودش منتشر کرده است.


یوتیوب در پستی در توییتر ناامیدی اخیر کاربران این پلت فرم و عدم پاسخ آن را تایید کرد. 


در این پست آمده است: شما حق دارید که [نا امید] باشید. شما لیاقت دارید بدانید چه اتفاقی دارد می افتد. ما نیز مثل بقیه از ویدیویی که هفته گذشته به اشتراک گذاشته شد ناراحت شدیم. خودکشی شوخی نیست و نباید از آن برای تحریک مردم به ارسال دیدگاه استفاده شود.


پل لوگان در تاریخ 31 دسامبر 2017 یک ویدئو از سفرش به Aokigahara، که به طور گسترده ای به عنوان "جنگل خودکشی" شناخته می شود، آپلود کرد. واکنش به این فیلم سریع بود، با این وجود بسیاری از افراد اقدامات او برای برانگیختن احساسات در مورد خودکشی و تصمیم گیری برای بارگذاری این ویدئو را مورد انتقاد قرار دادند. پس از این اتفاق پل این ویدئو را از سایت برداشته و با اشاره به تمایلش به افزایش آگاهی در مورد سلامت روان و خودکشی، دو عذرخواهی منتشر کرد. وی گفت: من هرگز نباید این ویدیو را پست می کردم. من باید دوربین را پایین می آوردم و چیزی که قرار بود ببینم را ضبط نمی کردم. روز بعد، پل در توییتر نوشت: من باید به جای ارسال این ویدئو، برای بازتاب دادن این مساله زمان بیشتری می گذاشتم. او پس از این پست دیگر مطلبی را در توییتر یا کانال ولاگینگ خود ارسال نکرده است.



با این حال، همانطور که "یوتیوب باز" مشهور آنا آکانا اشاره کرد: قطعا آن جنازه مربوط به فردی بود که شخصی وی را دوست داشته است. شما نمی توانید فقط به ادعای اینکه می خواهید در مورد سلامت روان به مردم اطلاعات داده و آگاهی رسانی کنید یک دوربین به دستتان بگیرید و به جنگل خودکشی وارد شوید.


این اتفاق بازخورد منفی وسیعی از سمت جامعه یوتیوب و عموم مردم در مورد سوء استفاده از بسیاری از سیاست های YouTube و همچنین عدم مسئولیت پذیری آن در رسیدگی به این مشکلات را در پی داشت. یوتیوب امروز در بیانیه ای وعده داده است که به بازخورد گوش فرا می دهد و از کسانی که جامعه ای را بر روی این پلتفرم ساخته اند، بیشتر انتظار خواهد داشت.



در این بیانیه آمده است: ما می دانیم که اعمال یکی از کاربران این سایت می تواند بر کل جامعه تاثیر بگذارد، بنابراین ما به زودی در مورد اقداماتی که قرار است انجام دهیم تا اطمینان حاصل شود که این چنین ویدیوهایی هرگز در سایت منتشر نخواهد شد اطلاع رسانی خواهیم کرد.


گرچه پل این ویدیو را خودش از کانالش حذف کرده است، اما این ویدئو بارها به صورت مجزا در سایت آپلود شده است.


youtube

یوتیوب

لوگان

پل

ویدئو

خودکشی

جنگل

جنجال