93 Views
2018 Mar 15technology
img
پیش‌ازاین، مرورگر موزیلا اطلاعات وب‌سایت را از حافظه پنهان در هارددیسک کامپیوتر یا SSD دریافت می‌کرد . نسخه جدید فایرفاکس سه‌شنبه منتشر شد و شما می‌توانید با آن افزایش سرعت را تجربه  کنید اگر بتواند اطلاعات را سریع‌تر از شبکه دریافت کند. این ویژگی بخشی از پروژه‌ای به نام Quantum برای سرعت بخشیدن به فایرفاکس است – پروژه‌ای که موزیلا  آن را فایرفاکس کوانتوم نام‌گذاری کرده است.
مارک مایو، مدیر ارشد محصول جدید موزیلا، گفت: " ما اکنون می‌توانیم تصمیمات بهتری در رابطه با بارگیری منابع انجام دهیم." او گفت هر رقابتی برای بازیابی اطلاعات از حافظه پنهان یا شبکه یک معامله بزرگ نیست، "اما می‌توانید آن‌ها را اضافه کنید و آن‌ها می‌توانند تفاوت ایجاد کنند".
سرعت در کسب‌وکار اینترنتی عامل ناشناخته‌ای نیست . به‌عنوان‌مثال، برای تسهیل انتقال از نسخه IPv4 تکنولوژی اینترنت امروزی به IPv6 مدرن، مرورگرها و سیستم‌عامل‌ها , سیستمی با نام Happy Eyeballs را اضافه کرده‌اند که داده‌ها را از شبکه ای دریافت می‌کند که آن‌ها را سریع‌تر ارائه می‌دهد.
فایرفاکس به بازسازی رقابت در بازار مرورگر کمک کرده است اما از یک دهه قبل محبوبیت آن کمتر شده است . موزیلا در تلاش است تا شهرت فایرفاکس را دوباره به دست بیاورد و این کار را  ابتدا با انجام تعمیرات اساسی برای افزایش سرعت آن و بعداً با افزودن ویژگی‌های جدید انجام می‌دهد. اگر فایرفاکس موفق شود، همچنان می‌تواند اطمینان دهد که وب یک تکنولوژی باز است نه پلت فرمی که تحت کنترل گوگل و مرورگر کروم است.
دیگر ویژگی‌های جدید فایرفاکس 59 عبارت‌اند از :
•    تکنیکی برای سرعت بخشیدن نمایش صفحات ,  اکنون برای  MacOS و  نه فقط لینوکس و ویندوز در دسترس است که راه را برای افزایش سرعت بیشتر و حفظ لیست‌های نمایش داده‌شده باز می‌کند و اولین بار برای کار کردن با فایرفاکس 60 تنظیم شده است.
•       قابلیت اسکرین شات فایرفاکس به شما اجازه می‌دهد که قبل از اشتراک‌گذاری نوشته‌هایی را به این تصاویر اضافه کنید.
•    یکی از ویژگی‌های درخواستی پنهان کردن تب است که دوباره اضافه‌شده است .
•    هنگام استفاده از حالت مرور خصوصی، فایرفاکس اکنون اطلاعاتی را ارائه می‌دهد – ارجاع گرهای HTTP - به وب‌سایت‌هایی که می‌توانند شمارا پیگیری کنند ارسال می‌شود .
•    اولین نسخه آزمایشی فایرفاکس کوانتوم برای سرمایه‌گذاری، یک نسخه اصلاح‌شده از مرورگر است که مدیریت آن برای کسب‌وکارها و سازمان‌های دیگر آسان‌تر است.
اکنون توصیه می‌شود که شرکت‌ها از نسخه معمولی فایرفاکس که  هر شش هفته به‌روزرسانی می‌شود استفاده کنند  "مگر اینکه آن‌ها نیاز به آزمایش این مرورگر در برابر بسیاری از برنامه‌های وب سفارشی داشته باشند".


فایرفاکس 59

مرورگر

موزیلا

فایرفاکس کوانتوم