64 Views
2017 Dec 15technology
img

پنج ویژگی که باید در آیفون، گلکسی سامسونگ و پیکسل در سال آینده ببینیم

سال 2017 برای گوشی های هوشمند سالی طلایی بوده است. از طراحی باور نکردنی گلکسی S8 سامسونگ تا بازطراحی کامل آیفون X، خریداران برای انتخاب گوشی جدید کاملا مردد شدند.


اما این بدان معنا نیست که گوشی های هوشمند در حال حاضر به نقطه کمال رسیده اند، هنوز هم یکسری ویژگی های عجیب و غریب در آنها دیده نمی شود. در اینجا پنج ویژگی که میخواهیم در موج بعدی گوشیهای هوشمند ببینیم، را معرفی می کنیم:


1. باتری

چرا هر ساله تغییرات روی صفحه نمایش، پردازشگر و غیره وجود دارد اما هیچ تغییر و ارتقایی برای باتری وجود ندارد؟ در بهترین حالت شما به یک ساعت طول عمر بیشتر باتری خواهید رسید که احتمالا به سختی متوجه این ارتقاء در گوشی خودتان خواهید شد. وقت آن رسیده است که گوشی های هوشمند شروع به پیشرفت های قابل توجهی در باتری خود کنند.

اگر لازم است گوشی ها کمی ضخیم تر باشند، اشکالی ندارد. هیچ کس از اینکه در ساعت 6 عصر که در اتوبوس نشسته است و از سر کار باز می گردد از داشتن یک گوشی باریک ولی خاموش که حتی نمی تواند در راه برگشت به خانه با آن بازی مورد علاقه خود را انجام دهد لذت نمی برد. مردم حاضرند برای داشتن یک باتری با طول عمر بیشتر از خیر طراحی شیک گوشیشان بگذرند.

افزایش ظرفیت باتری آسان است، اما من فکر می کنم مصرف کنندگان منتظر ارتقاء قابل توجهی در تکنولوژی باتری هستند. چطور؟ اطلاعی ندارم. اما اگر شما می توانید مهندسین را مجبور کنید که از چهره شما یک تصویر ایموجی بسازند، پس فکر می کنم شما حتما می توانید آنها را متقاعد کنید که مقداری از تحقیقات خودشان را به افزایش عمر باتری اختصاص دهند.
2. حافظه بیشتر

سال آینده سال 2018 خواهد بود، بنابراین ما را مجبور نکنید برای خالی کردن حافظه گوشیمان برنامه ها و عکس هایمان را حذف کنیم. خوب بود که امسال اپل مدل 32 گیگابایتی گوشی های خود را از رده تولید خارج کرد اما حتی حافظه 64 گیگابایتی هم امروزه چندان به چشم نمی آید. به جای اینکه میزان حافظه گوشی ها را فقط برای سال 2018 بالا ببرید، اندازه آنها را برای 10 سال آینده مناسب سازید. سنت شکنی کنید! چرا نباید استاندارد حافظه گوشی ها 256 گیگابایت باشد؟

حتی برای شرکت ها صرفه دارد که به تبعیت از گوگل فضای ذخیره سازی نامحدود برای عکس ها و فیلم ها در اختیار مشتریان بگذارند. مطمئنا اپل و سامسونگ در وهله اول دست به گریبان فضای ابری (cloud storage) خواهند شد، اما تصور کنید که به چه راحتی پس از آپلود کل آلبوم های عکس در سرورها، اطلاعات کاربران در سرور قفل خواهند شد.

معمولا مردم علاقه ای ندارند که زمانی که می خواهند گوشی خودشان را عوض کنند فرایند انتقال هر تصویری که تا به حال گرفته اند، دو هفته طول بکشد.
3.دوربین با کیفیت بیشتر

ویژگی های بسیار کمی در گوشی هوشمند وجود دارد که به اندازه دوربین اهمیت داشته باشد. زمانی را به خاطر بیاورید که اپل یک سنسور 2 مگاپیکسلی در اولین نسل گوشی آیفون تعبیه کرد؟ به نظر می رسد زمان بسیار زیادی از این اتفاق می گذرد.

دوربین آینده گوشی های هوشمند است. کاربران حاضر شدند به خاطر داشتن دوربین حتی وجود یک لنز برآمده و بدفرم را در پشت گوشی خودشان تحمل کنند. بنابراین در یک درخواست باز به اپل، سامسونگ، گوگل و هر کس دیگری: ما را با یک دوربین پیشرفته غافلگیر کنید!

من از گوشی پیکسل 2XL استفاده می کنم و دلیل اصلی اینکه من به آیفون نگاه نمی کنم، ویژگی های برتر دوربین گوشی خودم است. باور داشته باشید که هر شرکتی که در سال 2018 با دوربین بهتری وارد بازار شود مطمئنا بر بازار گوشی های هوشمند حکمرانی خواهد کرد.
4. بدنه محکمتر

هر یک از ما ممکن است با شنیدن صدای شکستن بعد از افتادن گوشیمان تا مرز سکته برویم! لحظه ای که شما متوجه می شوید که حداقل صدها دلار ضرر کرده اید. وقت آن رسیده که گوشی ها را جوری طراحی کنیم که در مقابل افتادن بر روی زمین مقاوم تر باشند.

فقط برای روشن شدن قضیه بگویم که هیچ کس نمی خواهد اپل یا سامسونگ را به تولید گوشی های فولادی با وزن یک تن وادار کند. تنها چیزی که ما می خواهیم این است که گوشی ما از افتادن های اتفاقی جان سالم به در ببرد. شرکت ها چطور می توانند این کار را انجام دهند؟ اگر می دانستم قطعا می رفتم برای آنها کار می کردم!

اما من شرط می بندم که اولین شرکتی که بتواند یک گوشی ضد ضربه و ضد افتادن تولید کند – به این شرط که سایر قابلیت های گوشی را قربانی این ارتقا نکند - قطعا در بازار تلفن همراه محصولاتش را به سرعت برق و باد خواهد فروخت!5. بهتر، نه بزرگتر

به آیفون X نگاه کنید. آیفون X بهترین مدل از گوشی های آیفون است که که تاکنون ساخته شده است، این گوشی علیرغم ویژگی های برتر اندازه ای نسبتا کوچکتر نسبت به مدل های آیفون پلاس دارد. این یک تلاش تحسین برانگیز در این زمینه بوده است. شرکت های بسیاری اکنون تمرکز خود را روی بزرگتر کردن صفحه نمایش گوشی های هوشمند کرده اند، اما به نظر ما این مساله باعث بازده نزولی در صنعت گوشی های هوشمند خواهد بود.

به جای اینکه همه گوشی ها را به آیپدهای کوچکتر تبدیل کنید، چرا بر روی طراحی یک دستگاه هوشمند مناسب برای یک دست تمرکز نمی کنید؟ مطمئنا شما می توانید با یک نمایشگر 6 اینچی نیز کار کنید و یاد بگیرید که از هر دو دست استفاده کنید، اما تصور کنید تمام امکانات گوشی را بدون کشیدن انگشتان خود داشته باشید.

شما نیازی به ساخت گوشی های بزرگتر ندارید، بلکه به جای اینکه آنها را بزرگتر کنید روی بهتر کردن آنها تمرکز کنید.


گوشی

گوشی هوشمند

آیفون

سامسونگ

باتری

نسل جدید گوشی

گوشی های آینده

تکنولوژی آینده