123 Views
2017 Nov 29technology
img


توسعه دهندگان در نظر دارند که نسخه ی آزمایشی آندروید 8.1 را برای تست اجرا کنند تا اینکه نسخه کامل را به کاربران در ماه آینده عرضه کنند. بر اساس خبری که دیروز منتشر شد، توسعه دهندگان نسخه ی آزمایشی را برای برخی دستگاه های تلفن اندرویدی عرضه می کنند.

علاوه بر این؛ در آخرین نسخه آزمایشی که عرضه شد؛ مسائلی پیش آمد که واکنش زیاد کاربران به توسعه دهندگان را در پی داشت. 

هنگامی که از Android 8.1 در ماه آینده رو نمایی شود؛برخی از گوشی های معین؛از طریق قسمت بروز رسانی؛به صورت خودکار بروز رسانی می شوند. که این بروز رسانی شامل Pixel 2 and Pixel 2 XL, Pixel and Pixel XL, Pixel C, Nexus 5X, and Nexus 6P. می شود.

ساخت برنامه های کاربردی توسط ماشین یادگیری

Dan Galpin یکی از توسعه دهندگان است ؛او در ویدیویی در سایت YouTube گفت: ما سخت تلاش کرده ایم تا با ارائه نسخه ی جدید اندروید؛ تلفن های همراه را به ویژگی هایی مانند Now Playing و Google Lens مجهز کنیم.همچنین برنامه نویسان ما تلاش کرده اند که برنامه های کاربردی تری مانند نرم افزاز هایی مانند ماشین یادگیری؛ تشخیص چهره؛پیش بینی چهره و...را طراحی کنند. Galpinافزود امروزه در ساخت اکثر برنامه های این چنینی؛ دیگر از فناوری Direct Neural Networks API استفاده نمی کنند؛ توسعه کنندگان ترجیح داده اند که در حال حاضر از چهارچوب هایی مانند : TensorFlow Lite و Caffe2 برای ساخت برنامه ها استفاده کنند.

آخرین آپدیت 8.1 یک گزینه جدید تحت عنوان Pixel Visual Coreمعرفی میکند، که پردازشگر سفارشی گوگل برای پردازش تصویر و ماشین یادگیری را فعال میکند.از دیگر ویژگی های Pixel 2این است که به کاربر امکان عکس برداری HDR + را می دهد.

توسعه دهندگان متوجه شدند نسخه ی آزمایشی که در اواخر ماه گذشته منتشر شده است؛دارای اشکال است. این اشکالات؛فایلهای فایرفاکس را تحت تاثیر قرار می دهد.همچنین Pixel های موجود در عملکرد ویژوال هسته ها اختلال ایجاد می کرد.

تکمیل خودکار، بهبود حافظه به اشتراک گذاشته شده!

توسعه دهندگان امیدوارند که با انتشار نسخه اندروید 8.1؛ که به برنامه ها توسط API جدید (رابط برنامه نویسی برنامه) اجازه داده شود تا به قسمت اشتراک گذاری حافظه دسترسی پیدا کنند.

Galpin در ویدیوی YouTube اضافه کرد:"این یک راه عالی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات بین فرآیندهای چندگانه در یک برنامه واحد یا حتی بین برنامه ها در نظر گرفته شده است." وی افزود که بهبود عملکرد توابع خودکار، ایجاد گزینه های سفارشی را آسان تر می کند. برای مثال به کاربران در مورد اینکه چه اطلاعاتی در هنگام ذخیره فرم پرداخت آنلاین پرداخت می شود کمک می کند.

سایت گوگل نسخه اندروید 8.1 را اینگونه توصیف می کند:" محافظت در برابر نصب تصادفی برنامه های مخرب از منابع نامشخص."

پیش از انتشار نهایی اندروید 8.1، گوگل از توسعه دهندگان و پیشگامان اولیه خواسته است که هر گونه اشکال را گزارش دهند.

Dave Burke در وب سایت خود گفت:"ما تنظیمات مختلفی را ایجاد کرده ایم که در آن می توانید مسائل مربوط به پلت فرم اندروید، مسائل مربوط به سازگاری برنامه و مسائل مربوط به SDK ها را گزارش دهید." ما همچنین یک لیست سیاه اختصاصی برای مسائل API شبکه زنجیره ای داریم."#اندروید#آپدیت جدید#نسخه اندروید 8.1