108 Views
2018 Mar 10technology
img

اسپیکر هوشمند الکسا دارای یک ویژگی جدید به نام "Follow-Up Mode" است که با هدف ایجاد پرسش و پاسخ های طبیعی تر طراحی شده است. ایده اصلی، ساده و واضح است. با قابلیت Follow-Up Mode، الکسا پس از انجام یک درخواست به شما 5 ثانیه مهلت می دهد تا درخواست بعدی خود را بگویید.

حلقه نوری آبی رنگ بر روی دستگاه الکسا در طول این 5 ثانیه روشن خواهد شد تا نشان دهد که او به درخواست های شما گوش می دهد. شما می توانید درخواست دیگری را از او بخواهید و نیازی نیست که مانند بار اول نام او را برای بیدار شدن صدا بزنید. اگر شما در این 5 ثانیه چیزی از او درخواست نکنید، دستگاه به طور اتوماتیک و بدون اینکه چیزی بگوید به حالت sleep می رود.

این بدان معنی نیست که الکسا میتواند همزمان چند دستور را اداره کند. مثلا نمی توانید بگویید «الکسا، لامپ ها را خاموش کرده و ترموستات را به 68 تنظیم کن». آنچه که میتوانید انجام دهید این است که دستورات را به طور جداگانه از او بخواهید، مانند این:

شما: "الکسا، لامپ ها را خاموش کن".

الکسا: "خوب" [در این زمان می توانید درخواست دیگر خود را بگویید]

شما: "گرما را روی 68 درجه تنظیم کنید."

الکسا: "خوب، گرما روی 68 تنظیم شده است."

طبق ادعای آمازون، اسپیکر هوشمند الکسا نه تنها توانایی پاسخ گویی به درخواست های چندگانه را دارد بلکه می تواند درخواست ها را از سر و صداهای پس زمینه تشخیص دهد. برای فعال کردن حالت Follow-Up در دستگاه الکسا خود، اپلیکیشن الکسا را اجرا کنید و به تنظیمات بروید، دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید، سپس به پایین صفحه بروید و نوار لغزنده حالت Follow-Up را در موقعیت روشن قرار دهید (به طور پیش فرض خاموش است). این قابلیت تنها به زبان انگلیسی در دسترس است. این قابلیت در زمانی که شما در حال گوش دادن به موسیقی یا کتاب صوتی یا برقراری تماس هستید، فعال نمی شود.


الکسا

اسپیکر هوشمند اکسا

آمازون