126 Views
2018 Mar 16Newstechnology
img

سامسونگ گزارش می دهد که قصد دارد اسکن سه بعدی چهره ی انسان ها ( یعنی آنچه در آیفون X وجود دارد ) را در نسخه های بعدی گوشی های سری S خود، وارد کند. سامسونگ قصد دارد یکی از بزرگترین انتقادات خود را نسبت به گوشی S9 در نسخه ی بعدی این گوشی که احتمالا S10 نامیده می شود، رفع کند. عدم وجود یک دوربین سه بعدی در جلوی گوشی S9 باعث شده که ویژگی اسکن چهره ی این گوشی خوب کار نکند و همواره از معرفی S9 این انتقاد همراه با این گوشی بوده است. 

سامسونگ با دوربین 3D Camera Mantis Vision همکاری می کند تا فناوری دوربین های حسگر 3D را برای گوشی Galaxy S بعدی عرضه کند. برای دیدن اهمیت تکنولوژی دوربین سه بعدی در گوشی ها، بهتر است به آیفون X نگاهی بیندازیم. سیستم دوربین TrueDepth این گوشی از 30،000 نقطه مادون قرمز برای تهیه ی یک تصویر سه بعدی از چهره شما استفاده می کند. این نشان می دهد آیفون ایکس برای انجام پرداخت ها و بازکردن قفل چهره، امن بنظر می رسد. اما سامسونگ، گویا در S9 آنقدر امن نیست که با تکیه بر ویژگی تشخیص چهره بخواهیم پرداخت های خود را کنترل کنیم.


همچنین فناوری پیشرفته 3D دوربین نیز ممکن است ویژگی هایی را که از واقعیت افزوده استفاده می کنند، بهبود دهد. یعنی سازگاری های بیشتری را در ویژگی AR و نرم افزارهای مربوط به آن مشاهده خواهیم کرد.

سامسونگ

GALAXY S10

iPhone X

آیفون ایکس