596 Views
2017 Nov 25technology
img

پاول دوروف رئیس تلگرام درمورد انتقال سرورهای این شبکه اجتماعی به کشور جمهوری اسلامی ایران و روسیه جواب داد. پاسخ وی همچنان منفی هست. پیام رئیس تلگرام به دولت ایران و روسیه پاول دوروف رئیس تلگرام به دولت ایران و روسیه پیام داد و آب پاکی را روی دست آنها ریخت. شنبه (هفدهم شهریورماه) یکی از خبرگزاری‌ها خبر انتقال سرور تلگرام به ایران را منتشر کرد.


پاول دوروف، موسس و مدیر تلگرام پس از اطلاع یافتن از خبر جعلی، خطاب به سیاسیون و روزنامه‌نگاران ایرانی بیانیه‌اي تلگرامی صادر کرد.وی ضمن نام بردن از دو کشور جمهوری اسلامی ایران و روسیه، تاکید کرد هرگز سرور تلگرام به این کشورها منتقل نخواهد شد.


بخشی از جملات دوروف شاید خطاب به جهرمی، معاون وزیر ارتباطات بود که در برنامه تلویزیونی شنبه شب تاکید کرد:” انتقال تلگرام به ایران باعث بهبود کیفیت و کاهش قیمت و افزایش سرعت دسترسی میشود.”دوروف تاکید کرد همه ي اپلیکیشن‌ها و پیام رسان‌هاي اجتماعی نخستین هدفشان کار کردن با CDNها هست


تا سرعت و کیفیت مطلوب ارائه کنند و دیتای تلگرام به صورت رمزگذاری شده به کاربر منتقل شده و این دیتا به صورت بسته روی سرورهای تلگرام ذخیره می شود و کسی نمی تواند آن را باز کرده و بخواند.

گفتنیست که ایران و روسیه بزرگترین مصرف کنندگان تلگرامی می باشند.