213 Views
2018 Mar 12technology
img

ایلان ماسک امروز صبح از سخنان SXSW سورپرایز شد. سخنان SXSW پر از بحث در مورد موضوعاتی بود که جامعه ی بشری را در آینده به مخاطره می اندازد؛ موضوعاتی مانند: وجود کربن در اتمسفر، جنگ جهانی سوم و مهم تر از همه ی این ها، هوش مصنوعی.

ما بار ها به سخنان ایلان ماسک که در مورد هوش مصنوعی و آینده هشدار می داد گوش کرده ایم و حتما شما نیز می دانید که هدف ایلان از ساخت SpaceX استعمار مریخ به عنوان کره ی جایگزین زمین در صورت بروز حادثه است. ایلان قصد دارد تا یک شبکه ی ایمنی برای بشریت بوجود بیاورد.

اما در SXSW اوضاع فرق دارد؛ در این مکان سخن از پیشرفت تکنولوژی و کمک به پیشرفت جهان برای داشتن جهانی بهتر زده می شود و افراد در این مکان باور دارند که ایلان ماسک با سخنانش تنها قصد دارد این روند را به تاخیر بیاندازد.

ماسک تاکید دارد که استعمار کره ی مریخ به نفع بشر بسیار مهم است و در صورت شروع جنگ جهانی سوم یا هر اتفاق دیگری، این سیاره می تواند از دسترسی دور بماند و نسل بشر را از نابودی حفظ کند. ماسک معتقد است که بشر با حضور در این سیاره می تواند خود را ازبلایا حفظ کند و پس از عادی شدن شرایط می تواند به سیاره ی زمین بازگردد و شروع به بازسازی و تولید نسل کند.

ایلان در مراسم رونمایی از موشک فضا پیمای فالکون گفت:

"ما امروز اولین سفینه را برای ارسال به مریخ ساختیم و من بر این باورم که به زودی می توانیم سفر های فضایی دور یا نزدیک را انجام دهیم."

در حین سخنرانی ایلان در مراسم رونمایی از موشک فالکون، او به سمت نگرانی هایش رفت و دوباره از احتمال نابودی جهان توسط جنگ های هسته ای یا تسخیر شدن کره ی زمین بدست ربات ها سخن گفت.

SXSW بار ها اعلام کرده است که مردم در مورد AI نگران نباشند؛ زیراکه تکنولوژی و ماشین ها در اختیار انسان اند. ایلان در این مورد می گوید:

"محققین فکر می کنند از هوش مصنوعی بیشتر می دانند و هرگز به این فکر نمی کنند که ممکن است این هوش مصنوعی از کنترلشان خارج شود. او می گوید، محققین به هوش مصنوعی مبتلایند و نمی توانند از آن دست بکشند."

Nolan pivots، رئیس کنوانسیون AI می گوید:

"بسیاری از متخصصان AI ترسی مشابه ایلان ماسک ندارند و ترس را بین مردم به اشتراک نمی گذارند."

ماسک نیز در پاسخ به Nolan pivots گفت:

"تنها احمق ها می خندند."

ماسک بار ها در حوزه هایی مانند خودروسازی، موشک سازی و علوم اعصاب، خودی نشان داده است . او اظهارات عجیب و غریب زیادی کرده است اما با توجه به سابقه ی وی نمی توان تمامی حرف های او را به سخره گرفت. ایلان اعلام کرده است که امیدوار است ماشین های خودران ساخت شرکتش تا پایان سال 200 درصد ایمن تر از خودرو های با راننده باشد.

ایلان ماسک اغلب نسبت به هوش مصنوعی و تکنولوژی های کنترل نشده بصورت بدبینانه سخن می گوید؛ به همین دلیل است که وی شروع به ساخت فضا پیما برای فرار از مخاطرات احتمالی زمین کرده است.

ایلان ماسک از جمله افرادی است که موفقیت هایش در سال های اخیر موجب شده است تا نامش بر سر زبان ها بیافتد؛ او در مسیری که انتخاب کرده بسیار جدی است و تا به این جای کار به اکثر سخنانش عمل کرده است. ایلان ماسک فردی است که سخنانش رنگ و بوی آینده دارد و باید منتظر باشیم تا بیینیم چه مقدار می تواند در آینده ی انسان ها موثر باشد.


ایلان ماسک

تسلا

خودران

ماشین های خودران

موشک فالکون

فضا پیما

هوش مصنوعی

جنگ جهانی