85 Views
2018 Jan 25technology
img

پس از جنجال های زیادِ اپل با مشتریانش بر سر دلیل کند شدن سرعت گوشی های آیفون ؛ سرانجام اپل اعلام کرد که در روز چهارشنبه ی آتی ، یک آپدیت برای سیستم عامل های گوشی هایش ارائه می دهد ، که در این آپدیت ، کاربر قادر خواهد بود نرم افزارهایی که باعث کند شدن سرعت گوشی می شود ، را غیر فعال بکند . اپل در ماه دسامبر ، برای جلوگیری از خرابی باتری های گوشی های آیفون قدیمی تصمیم به ارائه ی آپدیتی برای گوشی ها شد که در این آپدیت ، گوشی های آیفون کاهش کارایی بی سابقه ای را تجربه می کردند .

بعنوان بخشی از قابلیت های آپدیت iOS 11.3 ، این سیستم عامل ، خود به کاربران برای تعویض باتری هشدار می دهد . همچنین به گفته ی اپل آنها می توانند ببینند که چه برنامه هایی در گوشی ، باعث اشغال فضای زیادی از پردازشگر گوشی شده اند و می توانند آنها را غیر فعال کنند .

تیم کوک ، مدیر اجرایی اپل ؛ به ABC News می گوید که روز رسانی آیفون به مردم اجازه می دهد که نرم افزارهایی را خاموش کنند که تلفن هایش را کند می کند .


البتهiOS 11.3 ، در حال برنامه ریزی است که در بهار پیش رو به مشتریان رائه داده شود ولی زودتر از آن ، نسخه ی آزمایشی این آپدیت منتشر می شود که البته برخی از قابلیت های یاد شده را در خود ندارد .

پس اپل نشان داد که بالاخره تصمیم گرف از سیاست خود بازگشته و به کاربران اجازه دهد ، خود سرعت گوشی هایشان را کنترل کنند . لازم به ذکر است که ویژگی ذکر شده در گوشی های iPhone 6، iPhone 6 Plus، iPhone SE، iPhone 6s، iPhone 6s Plus، iPhone 7 و iPhone 7 Plus در دسترس خواهد بود.

پیش از این ، اپل برای جبران کارکرد نامناسبش در قبال مشتریان ، قیمت تعویض باتری ها آیفون را 79 دلار به 29 دلار کاهش داد


اپل

Apple

IOS

آپدیت