60 Views
2018 Jan 21Newstechnology
img

اولین فروشگاه سلف‌سرویس در مالزی که پرداخت‌های آن از طریق اسکن تلفن همراه هوشمند صورت می‌گیرد

SUBANG JAYA، شهر مالزی – مفهوم سلف‌سرویس به‌راحتی در فروشگاه‌ها پذیرفته‌شده است. Irispay E-Concept اولین فروشگاه سلف‌سرویس در منطقه‌ی تجاری SS15 می‌باشد.

اولین فروشگاه سلف‌سرویس به‌صورت اتوماتیک در SUBANG JAYA، SS15 باز است. فروشگاهی که تماشاکنندگان کنجکاو را برای تجربه خرید کردن بدون هزینه و تنها با اسکن کردن تلفن همراه هوشمندشان به خود جذب می‌کند. برای انجام کارهای پرداخت و خرید از طریق اسکن تلفن همراهتان از این فروشگاه سلف‌سرویس تنها لازم است که نرم‌افزار Irishpay را بر روی تلفن همراهتان نصب و راه‌اندازی کنید تا از طریق این نرم‌افزار بتوانید روند پرداخت از طریق معامله آنلاین را کامل کنید.

این فروشگاه به‌طور 24 ساعته از سیستم پرداخت الکترونیکی و ماشین خودکار خود بدون نیاز به هیچ کارمندی استفاده می‌کند. این فروشگاه به‌طور مؤثر هزینه‌های کار و فروشگاه را کاهش داده است.


خبرنگار روزنامه گاردین در روز یکشنبه از فروشگاه سلف‌سرویس بازید کرد و در آنجا هیچ کارمندی را پیدا نکرد. بسیاری از مشتریان که به دلیل کنجکاوی خود از فروشگاه دیدن می‌کنند پرداخت الکترونیکی را از طریق تلفن همراه هوشمند خود انجام می‌دهند. این نوع روند خرید بدون گفت‌وگو را می‌توان در عرض 5 دقیقه با استفاده از اسکن تلفن همراه هوشمند به‌راحتی انجام داد.

در حال حاضر این فروشگاه کالاهای کوچکی مانند میان وعده‌ها و نوشیدنی‌ها را به دیگران می‌فروشد. بر روی هرکدام از این محصولات پرچمی از کشورهای چین، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، تایوان و دیگر کشورها برای مشخص کردن کشور تولیدکننده آن محصول چسبانده شده است.

در حال حاضر این فروشگاه فقط از طریق نرم‌افزار Irishpay فرایند پرداخت را قبول می‌کند. تنها لازم است که این نرم‌افزار را دانلود و بر روی تلفن همراه خود نصب کنید سپس اطلاعات شخصی خود را در نرم‌افزار وارد کنید و به صفحه‌ی اصلی وارد شوید و تنها با اسکن کردن کد QR درج‌شده بر روی محصول می‌توانید عملیات پرداخت کالاها را انجام دهید.

سپس در صفحه‌ی اصلی برای کامل شدن فرایند پرداخت بر روی دکمه‌ی اتصال به صفحه‌ی آنلاین و انتقال پول از بانک از حساب بانکی خود کلیک کنید.

Xie Pei Qi، نام شخص حسابرسی است که گفت به این فروشگاه سلف‌سرویس جذب‌شده است و تمامی خانواده خود را برای خرید به آنجا برده است و سپس از طریق دستورالعمل راهنمایی که بر روی دیوارنوشته شده بود تمامی پرداخت‌های خود را در عرض 5 دقیقه انجام داد.

Xie Pei Qi، گفت، این‌یک تجربه‌ی عظیم است که بتوان بدون استفاده از پول نقد خرید کرد. نگرانی او از مواجه‌شدن با دستگاه‌های معیوب است و اینکه هیچ کارمندی در آنجا برای کمک به مشتریان حضور ندارد بنابراین ایجاد یک خط تلفن جهت پاسخگویی باعث کاهش اضطراب مشتریان می‌شود

Lu Ding Shun، نام یک اپراتور فروشگاهی می‌باشد که می‌گوید زمانی که این فروشگاه الکترونیکی باز شد تمامی مشتریان برای بازدید و عکس گرفتن از این فروشگاه از آن بازدید کردند

Lu Ding Shun، 60 سال سن دارد و با فنّاوری به‌خوبی آشنایی ندارد و هنوز هم از فروشگاه‌های سنتی خریدهای خود را انجام می‌دهد مگر اینکه با پسر خود به چنین فروشگاه سلف‌سرویس و مدرنی بروند و پسرش کارهای خرید و پرداخت الکترونیکی را برای او انجام دهد

. Lu Zhi Ming، نام فروشنده‌ای 33 ساله می‌باشد که می‌گوید: این فروشگاه سلف‌سرویس مفهومی از خدمات عالی و شگفت‌انگیز 24 ساعته است

. Yu Guangtai، فروشنده‌ای 29 ساله است از شاندونگ چین است که می‌گوید: برای اولین بار است که از این فروشگاه الکترونیکی بازدید می‌کند و تابه‌حال چنین فروشگاهی را در چین ندیده بوده است، کارایی این فروشگاه بسیار برای او جالب است.

اسکن تلفن همراه

فروشگاه سلف‌سرویس

نرم‌افزار