29 Views
2018 Mar 30technology
img
اوبر موافقت کرده است که مبلغ 10 میلیون دلار برای حل‌وفصل یک پرونده دادخواست که شرکت را متهم به تبعیض بین کارکنان زن و مرد کرده است , بپردازد .
این دادخواست توسط 420 مهندس زن ارائه‌شده و می‌گوید اوبر باید خسارت حاصل از تبعیض نژاد علیه زنان و افراد غیر سفیدپوست را که منجر به از دست رفتن درآمدها , ارتقاء شغلی و کسب مزایا شده است را جبران کند . به‌عنوان بخشی از حل‌وفصل این دعوا اوبر موافقت کرده است که خسارت را پرداخت و روش مدیریت خودش را تغییر دهد .
اوبر در بیانیه‌ای گفت : این دادخواست مربوط به ژوئیه 2013 است و ما از آن تاریخ به‌طور مداوم شرکت را ارتقاء داده‌ایم و تغییرات زیادی ایجاد کرده‌ایم . سال گذشته پرداخت حقوق‌ها در شرکت بر اساس بازار صورت گرفت و روند عملکرد ما درگذشته بررسی شد و گزارش تنوع کارمندان شرکت و آموزش آن‌ها در سطح جهانی برای اولین بار منتشر شد .
این پرونده دعوی که در ماه اکتبر توسط سه مهندس خارجی در ماه اکتبر باز شد ادعا کرد که کارکنان هندی - آمریکایی و آمریکایی - آفریقایی در اوبر امتیازات عملکرد پایین‌تری دریافت می‌کنند که شانس آن‌ها برای پیشرفت، افزایش حقوق، پاداش‌ها و سهام را تحت تأثیر قرار می‌دهد .
این پرونده دعوا تنها یکی از رسوایی‌های اوبر در طول سال پرمشغله گذشته بود که در آن اوبر شاهد  استعفای اجباری مدیر اجرایی خودش Travis Kalanick  و اخراج بیش از 20 کارمند در رابطه با ادعاهایی مبنی بر مزاحمت جنسی در شرکت بود .
این دادخواست سال گذشته کمی پس‌ازاین مطرح شد که سوزان فاولر مهندس سابق اوبر در پستی از تجربیات کاری خودش در اوبر گفت که شامل آزار و اذیت جنسی , تبعیض جنسیتی و جنگ سیاسی بین مدیران عالی بود .
این دادخواست هنوز منتظر حل‌وفصل در دادگاه است


اوبر

پرداخت خسارت