91 Views
2017 Nov 26technology
img


این روز ها 100 هزار دلاری که اوبر به هکر ها پرداخته حسابی خبر ساز شده و بنا به گزارش بلومبرگ ، مدیران اجرایی اوبر برای پنهان سازی این رخنه ی امنیتی در اکتبر 2016 که به سرقت رفتن اطلاعات 57 میلیون نفر کاربر را در پی داشت به هکر ها حق السکوت 100 هزار دلاری داده اند .

اوبر تصدیق کرده است که دو نفر در اکتبر 2016 داده ها را از 57 میلیون کاربر و راننده که در سیستم زیر بنایی شخص ثالث ذخیره شده بود بارگیری کرده اند، این شرکت میگوید هیچ یک از سیستم های امنیتی خود از کار نایستاده است.


به گفته ی اوبر در بخشی از حمله ی سایبری نام و شماره ی گواهینامه 600 هزار راننده مورد بررسی قرار گرفت و این شرکت در یک پست وبلاگی اعلام کرده که اطلاعات 57 میلیون کاربر اوبر اعم از اسامی ،ایمیل ها و شماره تلفن آن ها به سرقت رفته است  .

بر اساس نوشته ی بلومبرگ Travis Kalanick  مدیرعامل سابق اوبر از این اتفاق در نوامبر 2016 هنگامی که او با کمیسون تجاری فدرال برای نقض حریم خصوصی درگیر بود مطلع شده و به تصمیم وی 100 هزار دلار به هکر ها برای حذف اطلاعات پرداخت شد و در نهایت مدیر عامل جدید اوبر، دارا خسروشاهی که اصالتا ایرانی میباشد، استعفای افسر امنیت عمومی اوبر و وکیلی که به اوبر گزارش داد را خواستار شد.
اوبر تنها به FTC در مورد این اتفاق خبر داده است و  FTC و Travis Kalanick به درخواست برای مصاحبه از سرویس خبری Forbesپاسخ ندادند.


دارا خسرو شاهی که از بدو ورود به این شرکت با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم میکند حال باید با مشکل جدید افشای اطلاعات 57 میلیون کاربر مواجه شود، گفتنی است که این شرکت بزرگ و چند ملیتی با مشکلات زیاد و پرونده های متعددی مواجه است که باید دید مدیر عامل تازه کار این شرکت چگونه عمل خواهد کرد. 

مدیر عامل شرکت اوبر در پستی در وبلاگ گفت: "اتهامات وارده مورد قبول نیست و من برای آن عذرخواهی نخواهم کرد، ما در جهت تصمیماتی که اتخاذ میکنیم یکپارچه خواهیم شد و تلاش می کنیم تا اعتماد مشتریانمان را دوباره به دست آوریم." #uber #اوبر #هک_اوبر