83 Views
2018 Apr 03technology
img

اینتل اولین پردازنده ی Core i9 خود را سال گذشته برای سیستم های رومیزی معرفی کرد اما این پردازنده زمانی ارزش واقعی خود را خواهد یافت که برای لپ تاپ ها عرضه شود. امروز شرکت اینتل اولین پردازندهی Core i9 را برای لپ تاپ ها معرفی کرد. اینتل زمان معرفی این پردازنده ادعا کرد که" این پردازنده بهترین پردازنده ای است که تا به حال در شرکت اینتل برای گیمینگ و طراحی ساخته شده است".

امروز اینتل پردازنده ی Core i9-8950HK را معرفی کرد که سرعت پردازش آن تا 4.8 گیگاهرتز است که از توربو بوست بهره می برد. این پردازنده اولین پردازنده ی 6 هسته ای ساخته شده توسط اینتل است که به گفته ی اینتل نسبت به نسل هفتم پردازنده های این شرکت 39 درصد سریعتر است. این پردازنده بنا به گفته ی اینتل در اجرای بازی ها 41 درصد سریعتر و در ویرایش ویدیو های 4K حدود 59 درصد سریعتر است.


همراه با معرفی پردازنده ی Core i9، این شرکت دو پردازنده دیگر Core i5 و Core i7 را معرفی کرد که این دو پردازنده از طراحی 14nm++ این کمپانی بهره می برند.

برخلاف تراشه های نسل هشتم قبلی، این پردازنده های تازه معرفی شده در سری H پردازنده های نسل هشتم این شرکت قرار دارند. با همه ی این ها باز هم پردازنده ی Radeon RX Vega M شرکت AMD سبک تر و نازک تر است و برای شرکت هایی که بدنبال کاهش اندازه هستند گزینه ی مناسب تری است.


اینتل

پردازنده

هسته

گیمینگ

ویدیو

گیم

Core i8

intel