33 Views
2018 Mar 06News
img

اوبر یک نبرد جدید در پیش دارد. Josh Shapiro دادستان کل پنسیلوانیا روز دوشنبه یک پرونده علیه این شرکت مستقر در فرانسیسکو تشکیل داد. این شرکت بعد از 12 ماه به کاربران خود اطلاع داد که شرکت مورد نفوذ هکر ها قرار گرفته است. Shapiro در بیانیه مطبوعاتی گفت: "اوبر قانون پنسیلوانیا را نقض کرد، این شرکت به موقع متوجه این نقض گسترده اطلاعاتی نشد." اوبر این حادثه را بیش از یک سال  مخفی کرد و هکر ها اطلاعات را هک و نابود کردند در حالی که شرکت در این مورد به کاربران خود اطلاع ندادند.

هکر ها به اطلاعات 25 میلیون کاربر در ایالات متحده دسترسی پیدا کردند که 4/1 میلیون نفر آنها رانندگان بودند. داده های مورد سرقت شامل اسامی، آدرس های ایمیل، شماره تلفن و شماره گواهینامه رانندگی می باشد. تقریبا 600،000 شماره گواهینامه رانندگی به خطر افتاده است، اما هیچ کارت اعتباری و یا شماره های امنیت اجتماعی به سرقت نرفته است. طبق ادعا های قید شده در این پرونده، حدود 13،500 نفر از رانندگان آسیب دیده اوبر در پنسیلوانیا زندگی می کنند. Shapiro تحت قانون پنسیلوانیا می تواند برای هر یک از نقض ها 1000 دلار دادخواست کند. این بدان معنی است که دفتر دادستان کل می تواند در مجموع 13.5 میلیون دلار از اوبر غرامت دریافت کند.

اگر چه این هک در اکتبر 2016 صورت گرفت، شرکت این موضوع را تا ماه نوامبر 2017 به اطلاع عموم نرساند. این شرکت  سه ماه قبل از افشای هک سال 2016، یک مدیر عامل جدید را منصوب کرد.

اوبر

پرونده علیه اوبر