541 Views
2018 May 18Newstechnology
img

تا امروز، پلتفرم واقعیت افزوده گوگل، ARCore، تنها در دستگاه های پیکسل و نکسوس و چند گوشی از برند های Asus، Huawei، LG، موتورولا و Sony وجود داشت.اما یک لیست به روز رسانی توسط سایت 9to5Google منتشر شده که نشان می دهد چند گوشی دیگر از جمله  galaxy S9 از  ARCore پشتیبانی می کنند. علاوه بر galaxy S9 بردار بزرگتر این گوشی یعنی galaxy S9 plus هم این قابلیت را دارد.

قبل از این به روز رسانی، برنامه های بهینه شده در ARCore تنها می توانستند در سری گوشی های ​​A و در S7، S7 Edge، S8 و S8 Plus اجرا شوند. ARCore به توسعه دهندگان برای استفاده از ترکیب سخت افزاری گوشی های هوشمند و نرم افزار آن ها؛ به منظور ایجاد برنامه های کاربردی پیچیده تر و واقع گرایانه تر، کمک می کند. بدون پشتیبانی ARCore، برنامه های AR در گوشی ها و همچنین با ابزار بهینه سازی Google اجرا نخواهند شد.


در حالی که پلت فرم ARC اپل در سال گذشته یک تحول بزرگ در بخش واقعیت مجازی ایجاد کرده ، اما ARCore گوگل هم از ماه فوریه با ورود به این دنیا ، نام خود را در لیست دارندگان قابلیت های واقعیت مجازی ثبت کرد.در آن زمان، گوگل ARCore را تنها برای پرچم داران خود مهیا می کرد. از آنجا که گوشی هایی با سخت افزار و نرم افزار پیشرفته قادر هستند این قابلیت را در خود داشته باشند، پس گوگل از ارائه قابلیت واقعیت مجازی برای گوشی های دیگر خودداری کرده است.

گوگل

واقعیت مجازی

AR

ARCore