210 Views
2018 Jan 11car
img

فورد تصور می کند که وضعیت حمل و نقل آتی به وضع برخی قوانین جدید نیاز دارد. هم اکنون، فورد به ایجاد پلتفرم منبع باز ارتباطات خودرویی می اندیشد، که هر کس در آینده ای نه چندان دور باید با آن همراه شود.  روز سه شنبه همین هفته بود که، فورد طرح های گسترده ای را برای توسعه پلتفرم ارتباطات خودرویی ارائه نمود. در میان رویکردهای چند جانبه ارائه شده توسط این کمپانی، برنامه های کاری فورد با Qualcomm در زمینه ارائه ارتباطات V2X برای شهرها، دوچرخه سواران و اتومبیل ها مشهود بودند. علاوه براین، این کمپانی از همکاری خود با شریک جدیدش، Postmate سخن به میان آورد. و بیان داشت آینده این پروژه تنها یک نتیجه دارد: همه باید این فناوریها را قبول کرده و در مسیر ما قرار گیرند. این همان نقطه ای است که ارتباط فورد با وسایل نقلیه خودران به توسعه سیستم ابر حمل و نقل فورد ختم میشود، پلتفرمی که اگر موفقیت آمیز باشد، شهرها را به خودروها مرتبط خواهد نمود


فورد، ابتدا در ماه اکتبر امسال، بر روی سیستم خودران مبتنی بر Palo Alto سرمایه گذاری نمود. در پستی که روز سه شنبه منتشر شد، مادرا، رئیس اجرایی این کمپانی اظهار داشت که سیستم خودران اولین گام در ایجاد سیستم حمل و نقل ابر بود، پلتفرم فضای بازی که به شرکت ها و شهرها اجازه می دهد تا برای ساخت جهانی به هم پیوسته تر، به این جامعه ملحق شوند.
در این خصوص، مدیر اجرایی فورد می گوید: "اگر ما کار خود را به درستی انجام دهیم، می توانیم به جابه جایی  میلیون ها نفر در شهرها کمک کرده و از اشغال شدن بیش از حد خیابانها جلوگیری کنیم. "ما می توانیم افرادی را که در حومه اطراف شهر زندگی می کنند برای داشتن کارهای بهتر به مرکز شهر متصل کنیم. ما می توانیم موانع را به نحو احسن مدیریت کرده و دیگر شاهد اتومبیل های پارک شده در کنار خیابان نباشیم و به جای آن، درختان بیشتری بکاریم و هوای شهرهایمان را پاک نموده و پالایش نماییم.
فورد علاوه بر مرتبط نمودن خودروها و رانندگان به خدمات، در نظر دارد تا شهرها را نیز به خودروها متصل کند. مادرا در این خصوص بیان داشته: "به چیز ساده ای مانند آلودگی فکر کنید. "ما می خواهیم شهرستانی داشته باشیم که در آن تمام وسایل نقلیه هیبریدی در حالت الکتریکی خود فعال باشن چرا که شهرستانهای امروز، نیاز مبرمی به کاهش آلودگی دارند. شهرها با وضع قوانین در مورد انواع مختلف سناریوها می توانند بر اجرای آنها تاثیر بگذارند. "


علاوه بر این او بیان کرد، روش مشابهی نیز می تواند به منظور مبارزه با برخی از مشکلات مربوط به حمل و نقل ، و هزینه های احتمالی عوارض،به ویژه در مناطق شهری، ارائه شود. فورد قول داده است که در سال های آینده بزرگترین ناوگان خودروهای ارتباطی خود را به بازار عرضه کند. این شرکت در حال حاضر بر روی ون های سواری و ون های باری خود کار می کند.
وی در ادامه سخنانش افزود: که سیستم ابر به منظور کار با پلت فرم SYNC 3 تولید شده و در چند سال اخیر در خودروهای جدید فورد به کار گرفته خواهد شد، بنابراین حتی مصرف کنندگانی با ماشین های قدیمی تر نیز در نهایت به این جهان سرشار از تکنولوژی برای انجام وظایف خود نیازمند خواهند بود.


"مجموعه ای از خدمات جدید دیگر نیز وجود دارد که گرچه مخصوص کاربر نهایی نیستند اما تاثیرات بسزایی خواهند داشت. مادرا تصور نمی کند که ایده تبدیل شدن به میزبانی برای خودروسازان و شرکت های دیگری که می خواهند به این پلت فرم ملحق شوند، امری دور از ذهن باشد بلکه تاحدی شباهت زیادی به همکاری های قبلی این کمپانی  با دیگر خودروسازان خواهد داشت. بنا بر نظر مادرا، خودروسازان دیگر نباید در این عرصه، فورد را تنها بگذارند چرا که این پلتفرم به نفع تمام خودروسازان خوهد بود.


.

فورد

ارتباطات خودرویی