316 Views
2018 Aug 16Tourism
img

از پل شیشه‌ای یونتای چین که روی یک دره قرار دارد تا سازه‌ای فوق‌العاده که مناظری چشم‌نواز از ارتفاعات کوهستانی ویستلر در بریتیش کلمبیا را پیشکش بازدیدکنندگان می‌کند، نشان می‌دهد که طی چند سال اخیر پل‌های منحصر به فردی در سراسر دنیا ساخته شده‌اند که باعث هیجان بیشتر برای گردشگران و افراد محلی شده است. به این مجموعه پل‌های جالب می‌توان پل کائو وانگ (Cau Vang) ویتنام را اضافه کرد که در کوهستان قرار دارد و به نظر می‌رسد دو دست سنگی بزرگ آن را نگه‌داشته‌اند.

این سازه شگفت‌انگیز که در «با نا هیلز» (Ba Na Hills) در دانانگ واقع شده است، در ارتفاع ۱۴۱۴ متری از سطح دریا قرار دارد و شامل یک مسیر مدور ۱۵۰ متری می‌شود که طرفین آن گلکاری شده است. با پیاده‌روی روی این پل می‌توان مناظر زیبای کوهستان‌های سرسبز اطراف را مشاهده کرد.

نام اصلی این پل کائو وانگ است که در زبان فارسی به آن پل طلایی می گویند. در ازای این پل 500 فوت  است و در حدود 3200 فوت هم از سطح دریا ارتفاع دارد. گردشگران و توریست ها به سبب شکل ظاهری این پل که سازه نگهدارنده پل دو دست بزرگ به سمت آسمان است، به سمت آن می روند. بسیاری از افراد تعبیر دست خدا را برای پل طلایی به کار می برند. پل روی یک دست سنگی قرار گرفته که در حقیقت مثل پایه های پل عمل می کند. البته به نظر می آید جنس دست از سنگ باشد، اما در اصل از آهن و فولاد است.

نقطه عطف این پل، دست‌های سنگی خدای کوهستان است که ظاهرا پل را روی دستان خود بالا برده‌اند. علاوه بر مناظر معرکه کوهستان، گل‌های بنفش کاشته شده در طرفین پل نیز باعث تحسین بازدیدکنندگان می‌شود.

عکس های پل طلایی ویتنام

پل طلایی ویتنام

پل طلایی ویتنام

پل ویتنام

منطق گردشگری ویتنام

جاهای دیدنی ویتنام

پل طلایی ویتنام

پل کائو وانگ

پل کائو و یانگ

عکس پل طلایی ویتنام