284 Views
2018 Apr 08technology
img


 حتی ثروتمندترین مرد جهان و بنیان گذار مایکروسافت هم اشتباهات بزرگی در زندگی حرفه ای اش مرتکب شده که در ادامه به 5 مورد از آن اشاره میشود:


1. آغاز کار با Traf-O-Data

پاول الن همکار گیتس میگوید Traf-O-Data ایده خوبی بود با مدلی اشتباه؛ مطالعه ای روی بازار نکرده بودیم و سرانجام با ضرر 4 هزار دلاری در سال 1980 شرکت را تعطیل کردیم. پاول الن میگوید هیچوقت از این اسم هم خوشم نیامد!


2. او میتوانست جای گوگل باشد

وقتی گوگل در سال 98 تاسیس شد مایکروسافت از بزرگترین شرکت های جهان بود؛ گیتس میتوانست موتور جستجویی مشابه گوگل بسازد اما از این کار غفلت کرد؛ او در سال 2004 به این اشتباه خود اعتراف کرد.


3. نجات دادن اپل از ورشکستگی

وقتی در سال 97 اپل تنها چند هفته با ورشکستگی فاصله داشت و عمده سهم بازار خود را از دست داده بود و در ضرر غرق شده بود این سرمایه گذاری بیل گیتس بود که اپل را نجات داد؛ شاید او نمیدانست که بعد از 20 سال اپل از مایکروسافت بزرگتر و ثروتمندتر خواهد شد!


4. او اینترنت را دست کم گرفت

در دهه 90 میلادی ویندوز تبدیل به ماشین چاپ پول مایکروسافت شده بود و همه چیز عالی بود و بیل گیتس خطر و فرصت های عالی اینترنت را درک نکرد و رقبایی همچون گوگل، آمازون و eBay توانستند بسیار بیشتر از او از اینترنت بهره ببرند. گیتس از انقلاب کامپیوتر به خوبی بهره برد اما انقلاب اینترنت را به درستی درک نکرد.


5. با دولت ارتباط خوبی برقرار نکرد

زمانی که رقبا مشغول ارتباط گرفتن و لابی کردن با دولت بودند بیل معتقد بود مایکروسافت عادلانه کار میکند و نباید به دولت کاری داشته باشد. او سرانجام به خاطر انفعال در ارتباط با دولت در پرونده های مربوط به انحصارطلبی و حذف غیرقانونی رقیب، در آمریکا و اتحادیه اروپا دادگاهی شد و غرامت و هزینه سنگینی پرداخت کرد.

کارآفرین

سرمایه گذاری

اینترنت

کامپیوتر

انقلاب

بستر

اشتباه

بیل گیتس

مایکروسافت

اپل

دولت

سیاست