86 Views
2018 Jan 17technology
img

قیمت بیت کوین به میزان 18 درصد کاهش یافت و این سقوط در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال به دلیل هراس از سرکوب تجاری گسترده به وجود آمده است.کیم دونگ یون، وزیر دارایی کشور کره جنوبی، در مصاحبه ای با ایستگاه رادیویی محلی TBS در بیانیه ای اعلام کرد که کره جنوبی قصد دارد معاملات اوراق بهادار با استفاده از ارزهای دیجیتال  را متوقف کند، زیرا معاملات تجاری در ارزهای دیجیتال ممنوع است. کیم گفت: "اختلاف نظر در مورد تنظیم این قانون وجود ندارد"، مانند استفاده از حسابهای واقعی و مالیات بر ارزش افزوده. وی افزود: پایان دادن به مبادلات ارز دیجیتال یک گزینه قطعی است اما وزارتخانه های دولتی باید به طور جدی آن را بررسی کنند". 

در پی آخرین اخبار، Bitcoin با قیمت پایین 11،191.59 دلار در مبادله Bitstamp مبنی بر لوکزامبورگ فروخته شد که در یک روز برای یک دوره کوتاه 18 درصد کاهش پیدا کرده و ارز دیجیتال بزرگترین سقوط یک روزه در سه سال اخیر را داشته است.با توجه به آمار وب سایت تجاری Coinmarketcap ارزش بزرگ ترین رقیب بیت کوین یعنی اتریوم نیز در یک روز 23 درصد کاهش پیدا کرد و همچنین ارزش Ripple نیز در یک روز 33 درصد کاهش داشته است.  "Naeem Aslam، کارمند ارشد استراتژی بازاریابی، گفت:" این موضوع عمدتا مربوط مسائل نظارتی است که در عبور از ارز های دیجیتال است و اخبار مربوط به سرکوب بیشتر کره جنوبی در مورد ارزهای دیجیتال وجود دارد. "او گفت که مقادیر قابل توجهی از بیتکوین، Ethereum و Ripple دچار سقوط شده اند. اما ما موضعمان را حفظ می کنیم ما فکر نمی کنیم که ممنوعیت کامل رمزنگاری ها امکان پذیر باشد. " 

Joachim Wuermeling، مدیر بانک ملی آلمان، روز دوشنبه گفت که قوانین ملی در مورد ارزهای دیجیتال احتمالا بی اثر خواهد بود با توجه به این که بیت کوین مقیاس جهانی بدون مرزی را شامل می شود. وی گفت: "تنظیم مقررات ارزهای مجازی تنها از طریق همکاری بین المللی امکان پذیر است، زیرا مشخص است که قدرت نظارتی کشور ها به تنهایی محدود خواهد بود." ایالات متحده و قانونگذاران اتحادیه اروپا ماه گذشته در مورد قوانین سختگیرانه تر برای جلوگیری از پولشویی و تامین مالی تروریسم در سیستم های ارزشیابی بیتکوین و دیگر ارزهای مجازی توافق کردند.


در همین حال، مقامات چینی (ICOs) را ممنوع کرده اند، مبادلات تجاری ارزهای مجازی محلی را مسدود کرده اند و همچنین منابع استخراج بیت کوین را محدود کردند. بلومبرگ روز دوشنبه گزارش داد که مقامات چینی همچنین قصد مسدود کردن دسترسی داخلی به پلتفرم های ارزهای مجازی چینی و غیر چینی را دارند که این پلتفرم های ارزهای مجازی امکان تجارت متمرکز در مبادلات ارز های دیجیتال را می دهند.

ارزهای مجازی در سال گذشته میلادی پیشرفت های خوبی داشتند و بیتکوین در سال 2017 با قیمت بالغ بر 20،000 دلار افزایش داشت و سرمایه گذاران اصلی وارد بازار شدند و انفجار در ICOs باعث افزایش تقاضای بیتکوین و اتریوم در مبادلات جهانی شد.

ارزهای دیجیتال

بیت کوین

اتریوم

ارزهای مجازی