44 Views
2017 Dec 28Newstechnology
img

سال 2017 نمیتواند اصطلاحا زیاد لایک بخورد، مخصوصا اگر شما به نحوه برخورد قوانین تکنولوژی با مشتریان بنگرید. 


به قدرت رسیدن ترامپ منجربه تغییرات زیادی در این زمینه شد: آغاز این تغییرات با نقض قوانین حفظ حریم خصوصی همراه بود که در نهایت با رای FCC نقض مقررات بی طرفی شبکه خاتمه یافت. در این میان، کنگره همچنان در مقابل مسائل امنیتی و حریم خصوصی منفعل ماند، در حالی که زمان زیادی طول کشید تا شبکه های اجتماعی به اپیدمی جاسوسی و سوء استفاده توسط کارفرمایان روسی، نئونازی ها و حتی بدتر از آنها پی ببرند.


اما سال 2017 می توانست خیلی بدتر باشد. در اینجا چند موردی که از بیخ گوشمان گذشت را آورده ایم.

ادغام Telecom به وقوع نپیوست

در ابتدای سال جاری میلادی، به نظر اجتناب ناپذیر می آمد که دوستی بی معنی بین Sprint (S) و T-Mobile (TMUS) که از سال 2014 ادامه داشت، یک اتحادیه سازمانی ایجاد کند که باعث می شد تنظیم کننده های ترامپ بهانه ای برای تایید کارهای خودشان پیدا کنند.

اما این دو شرکت هرگز نتوانستند بر سر معامله به توافق برسند و در ماه نوامبر همه چیز را تمام شده اعلام کردند. این کار باعث جلوگیری از ایجاد آشفتگی ناشی از ادغام کارمندان و مشتریان شد و بازار بی سیم ایالات متحده را به شدت رقابتی حفظ کرد.

به جز چند استثنا، خریداران برای پهنای باند سیمی تقریبا گزینه های زیادی را جلوی رویشان ندارند. اما در اینجا نیز ممکن بود همه چیز بدتر از این شود: وال استریت همچنان پیشنهادات مشاوره ای ضد رقابتی را ارائه می کرد مثل پیشنهادی که یکی از تحلیلگران سیتی بانک (C) ارائه داد که شرکت Verizon (VZ) شرکت Comcast (CMCSA) را به مبلغ 215 میلیارد دلار خریداری کند. همه ما باید خدا را شکر کنیم که این شرکتها این پیشنهاد را نادیده گرفتند.


استفاده از کابل کاهش یافته است

هنگامی که تحلیلگران بار دیگر به خاطر رکودی که پیش آمده بود بر سر این موضوع که آیا مردم باید اشتراک تلوزیونهای سنتی را لغو کنند یا خیر اختلاف نظر داشتند، خوشبختانه این بحث به سمت حذف کابل تغییر جهت پیدا کرد. به عنوان مثال، در سه ماهه سوم سال، Moffettnathanson تخمین زده است که 872000 مشترک از سرویس های کابلی و ماهواره ای انصراف داده اند، که به نظر می رسد در مقایسه با پیش بینی های 1.2 میلیون دلاری کاگان کاملا آمار خوش بینانه ای است.

کاربران به طور کامل به فکر دست کشیدن از استفاده از تلویزیون نیستند. در عوض، آنها به دنبال خدمات تلویزیونی جدید مانند Sling TV، Hulu، PlayStation Vue شرکت سونی، تلویزیون گوگل و تلوزیون مستقیم AT&T هستند. این سرویس های بسیار ارزان قیمت (همانطور که از نامشان مشخص است از طریق اتصال پهنای باند شما در اختیارتان قرار می گیرند) هنوز برخی از برنامه های محلی و شبکه های ورزشی منطقه ای را پوشش نمی دهند، اما این سرویس ها به طرز چشمگیری ارزان تر هستند و مشترکان را مجبور به خرید اشتراک تلوزیون یا خرید گیرنده ماهواره ای نمی کنند .


رمزگذاری های پیشرفته همچنان قانونی باقی مانده و ساده تر شده است

سیاستمداران و متخصصان فشار زیادی به شرکت های فناوری آوردند تا از روشهای رمزگذاری ساده تر استفاده کنند تا در صورت نیاز مراجع قانونی بتوانند با حکم دادگاه این رمزگذاری ها را باز کنند و به اطلاعات مشتریان دسترسی داشته باشند. اما پس از یک سال کش و قوس بین FBI و اپل در مورد اینکه این شرکت باید قفل گوشی آیفون 5 یکی از تیراندازان سن برناردینو را باز کند، هیچ کس نتوانست اپل یا گوگل را مجبور به مصالحه در زمینه امنیت اطلاعات مشتریانشان بکند.

و با هر بار تولید تلفن جدید آیفون یا اندرویدی که به نحوی رمزگذاری شده است که تنها توسط کاربر دستگاه قابل باز شدن باشد نقض این سیاست شرکت ها برای دولتمردان سخت تر شده است. با توجه به این که در سال جاری، شمار ضبط تلفن های همراه افرادی که به ایالات متحده می روند توسط ماموران گمرک یا ماموران اداره مهاجرت بیشتر شده است، باید این مساله به عنوان یک چیز خوب در نظر گرفته شود.


دیوان عالی کشور وارد عمل شد، وقتی که کنگره ساکت بود

دستگاه های قانونی همچنان به فریب دادن بی فایده خود برای تصویب مجوز دسترسی مقامات به صورتحساب های مشتریان که در ایمیل آنها ذخیره شده بود ادامه دادند.

اما کنگره تنها منبع ایجاد تغییر در واشنگتن نیست. در سال 2017، کاخ سفید و سنا دوباره در تلاشی ناکام می خواستند خرید پتنت های عمومی توسط شرکت ها را با عناوین دروغین مربوط به مسائل امنیتی و مبارزه با تروریسم تحت کنترل در آورند. اما دیوان عالی کشور، با برگزاری جلسه ای در ماه مه، این کار را متوقف کرد، و به سنا اعلام کرد شما نمی توانید هر زمانی که خواستید با نقض حق ثبت اختراع از یک شرکت سوء استفاده کنید.

دادگاه در حال حاضر توجه خود را به مسئله دیگری که کنگره نادیده گرفته است معطوف کرده است: آیا بازجویان پلیس برای دسترسی به اطلاعات لحظه ای مکان جغرافیایی شما که توسط شبکه های بی سیم ثبت می شوند به حکم دادگاه احتیاج دارند؟ شما برای اینکه بتوانید از تلفنتان استفاده کنید باید اجازه دهید که ردیابی گوشی شما فعال باشد، اما دادگاه ها به طور سنتی آن را به عنوان داده ای که کاربر نمی تواند آن را به صورت خصوصی نگه دارد به رسمیت شناخته اند، به این دلیل که شما دارید اجازه می دهید که یک شرکت دیگر به آن دسترسی پیدا کند، پس این داده ها خصوصی نیستند.


امیدواریم که جمهوری خواهان نتوانند از آنچه که "فعالیتهای قضایی" نامیده اند برای تغییر نظر کنگره استفاده کنند. البته آنها در سال 2017 در اغلب موارد ناکام مانده اند و بعید است که در سال 2018 نیز این وضعیت تغییر کند.


privacy

fbi

Apple

امنیت

حریم شخصی

حریم خصوصی