78 Views
2018 Jan 15technology
img
دانشگاه استنفورد باسابقه یک‌صد ساله در مورد هوش مصنوعی(AI)به دنبال کشف تأثیر AI بر زندگی افراد بر اساس  یافته‌های تحقیقاتی است . شاخص AI بر روی فعالیت‌های ردیابی , پیشرفت در ابتکارات AI و تسهیل گفتگوهای آگاهانه درزمینهٔ داده‌های قابل‌اطمینان متمرکز است .
مطالعات آکادمیک و تحقیقات علمی پیشگامان اختراعات و ابداعات جدید هستند آن‌ها دارای پایگاه داده‌ای با تقریباً 5 میلیون مقاله در مورد علوم کامپیوتری و  پایگاه داده‌ای با 200000 مقاله با کلیدواژه هوش مصنوعی هستند .فعالیت در این زمینه نسبت به قبل 9 برابر افزایش‌یافته است.
از سال 2000 سرمایه‌گذاری برای استارتاپ های هوش مصنوعی و تحقیقات در این زمینه 6 برابر شده است . این سرمایه‌گذاری بر بخشی از هوش مصنوعی صورت گرفته که نقش اساسی در فعالیت‌های کلیدی تجاری دارد.
از سال 2000 فعالیت استارتاپ های AI با افزایش 14 برابری مواجه است . شرکت‌های زیادی از این زمینه پشتیبانی می‌کنند.
سهم مشاغل نیازمند مهارت‌های AI از سال 2013 , 4.5 برابر افزایش‌یافته است . این مشاغل اغلب شغل‌های مرتبط به AI هستند که  نیازمند استفاده از کلیدواژه‌ها و عناوین می‌باشند . سهم پیشرفت این شغل‌ها در کشورهای مختلف متفاوت است مثلاً در کانادا و انگلیس این رشد بالاتر از ایالات‌متحده است.
یادگیری ماشینی , یادگیری عمقی و پردازش زبان طبیعی( NPL) سه زمینه‌ای هستند که به‌شدت نیازمند هوش مصنوعی می‌باشند . از بین این‌ها NPL بیشترین نیاز را به برنامه‌های AI دارد . تکنیک‌های یادگیری ماشینی Python, Java,  , ++ C, MATLAB و Hadoop به‌شدت نیازمند پیشرفت‌های هوش مصنوعی هستند . حقوق ماهیانه  دانشمندان و مشاوران هوش مصنوعی و مدیران آموزش یادگیری زبان ماشین در امریکا 127000 دلار است.
از سال 2010 نرخ خطای نشانه‌گذاری از 28.5% به 2.5% رسیده است که به دلیل استفاده از AI است . اکنون AI دقیق‌تر از انسان است و به همین خاطر خطاها به‌شدت کاهش‌یافته است.

واردات بین‌المللی ربات‌ها از 100000 عدد در سال 2000 به حدود 250000 عدد در سال 2015 رسیده است . که این تعداد هرساله وارد امریکای شمالی و کشورهای دیگر می‌شود  و قطعاً در 5 سال آینده بیشتر هم خواهد شد.
درآمد جهانی از AI برای برنامه‌های کاربردی از 1.26 میلیارد دلار در سال 2018 به 31.2 میلیارد دلار در سال 2025 خواهد رسید یعنی 52.59 درصد افزایش خواهد یافت . تشخیص تصویر , برچسب‌گذاری , پردازش داده , نقشه‌برداری و استفاده ا الگوریتم و یادگیری ماشینی , سیستم‌های HR معدودی از برنامه‌های کاربردی هستند که با رشد AI پیشرفت سریع‌تری خواهند داشت .
84% از شرکت‌ها معتقدند که سرمایه‌گذاری در AI منتهی به مزایای رقابتی بیشتری خواهد شد . 75% از آن‌ها معتقدند که AI کسب‌وکارهای جدیدی را راه‌اندازی خواهد کرد که رقبای جدیدی برای دسترسی به بازار از طریق شیوه‌های نوین خواهد بود .63% از شرکت‌ها معتقدند که استفاده از AI هزینه‌ها را کاهش خواهد داد .
87% شرکت‌ها در تحقیقات گفته‌اند که در حال حاضر از AI برای فروش , پیش‌بینی فروش یا بهبود بازاریابی استفاده می‌کنند . 61 درصد از پاسخ‌دهندگان اظهار کرده‌اند که در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از AI برای پیش‌بینی فروش هستند.


هوش مصنوعی

AI