93 Views
2018 Jan 15technology
img

انتظار IPOs نداشته باشید
احتمالاً در سال 2018 بازارهای عمومی برای شرکت‌های فناوری سلامت بسته خواهند ماند . بااین‌حال انتظار می‌رود که سال 2019 و سال‌های پس‌ازآن برای ارائه خدمات عمومی مفیدتر خواهند باشد .
نیاز است که استارتاپ ها کار بیشتری انجام دهند
مراقبت‌های بهداشتی در حال رشد است و شرکت‌ها خدمات لازم را در شرایطی مثل انواع دیابت و مراقبت‌های تسکین‌دهنده ارائه می‌دهند. این خدمات شامل سرویس‌های مقرون‌به‌صرفه تر برای افراد با ریسک بیماری هستند تا طبق توانایی مالی خدمات شایسته‌ای به آن‌ها ارائه شود . این راه‌حل برای تمام بیماران مشمول مراقبت بهداشتی مفید است.
حقیقتی درباره هوش مصنوعی در پزشکی
هوش مصنوعی درزمینهٔ پزشکی درزمینهٔ رادیولوژی و آسیب‌شناسی کمک‌کننده خواهد بود . بسیاری از شرکت‌ها درحال‌توسعه الگوریتم‌هایی برای بهبود مراقبت‌های پزشکی هستند . سال 2018 احتمالاً این فناوری‌ها به‌جز در روده‌های بیماران  وارد بخش‌های دیگر  شده و باعث می‌شود دکترها بیشتر به مراقبت بالینی مشغول باشند به‌جای اینکه درگیر کاغذ بازی اداری یا عمل جراحی باشد و با استفاده از هوش مصنوعی کارایی بیمارستان‌ها دو برابر خواهد شد .
بیولوژی فقط یک مشکل تکنیکی نیست
سال 2018 شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران می‌فهمند که زیست‌شناسی قابل‌برنامه‌ریزی یا کدگذاری نیست . این‌یک مشکل دارویی نیست و بیوتکنولوژی مخفف موفقیت یا جایگزین داروهای انتخابی خواهد بود . واقعاً این شرکت‌ها به چه نوع برنامه بالینی نیاز دارند . اگر این استارتاپ در بین صنعت قدیمی شکل بگیرد واقعاً نیاز است که این شرکت‌ها به بیوتکنولوژی واقعی و شرکت‌های دارویی پیشرفته تبدیل شوند و این زمینه سرمایه‌گذاری را تغییر خواهد داد.
تکنولوژی بزرگ حرکت می‌کند
اپل , آلفابت و آمازون در سال 2018 درزمینهٔ مراقبت بهداشتی پیشرفت خواهند کرد . اگر این شرکت‌ها بتوانند به برخی پیشرفت‌های چشمگیر برسند می‌تواند بازارهای IPO را خیلی زودتر انتظار ما باز کند.
من طی ماه‌های اخیر شرکت‌هایی را دیده‌ام که بازار برگشته‌اند . این شرکت‌ها احتمالاً می‌توانند موفق شوند ولی سرمایه‌گذاران آن‌ها احتمالاً در رابطه با موفقیت آن‌ها اشتباه می‌کنند اگر به توسعه تکنولوژی در پزشکی فکر نکنند.


سلامت دیجیتال

digital health