349 Views
2018 Jun 02car
img

یکی از بزرگترین شرکت های خودروسازی در کره جنوبی سانگ یانگ می باشد که پیکاب موسو جز یکی از جدیدترین محصولات آن به شمار می رود. در زبان کره ی موسو معنی «کرگدن» را داشته است. از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۵ سایز متوسط موسو در کره جنوبی تولید شده است و در سال ۱۹۹۸ فیس‌لیفت گردیده است. به علت استحکام خوب و توانایی های آف رود ، در کشورهای مثل ایران ، روسیه و ویتنام نیز تولید شد.

این محصول جدید در کره جنوبی با نام “رکستون اسپرت” شناخته شده است. آنگونه که گفته شده این خودرو آمادگی های لازم برای فروش در کشورهای اروپایی را داشته است. برای خواندن ادامه این خبر با ای دانش همراه باشید…

اخیرا این محصول جدید سانگ یانگ به صورت رسمی در نمایشگاه بین المللی ژنو رونمایی گردیده که می توانیم در مورد این خودرو بگوییم الگوبرداری آن از “رکستون ” بوده است و مشخصه های فنی و طراحی آن بسیار شبیه این همتای شاسی بلند خود است. همه ی این موارد دست در دست هم داده تا این محصول را به عنوان یکی از پرفروش ترین ها در بازار اروپا معرفی نماید.

از نظر ظاهر داخلی این خودرو بسیار شکیل و زیبا می باشد و البته اینترنت وای فای آن از دسته امکاناتی می باشد که می تواند برای راننده و سرنشینان خودرو بسیار جذاب باشد. فضای درونی این وانت پیکاپ ، پنج نفر را در خود جای می دهد و البته فضای عقب نیز حدودا یک تن ظرفیت داشته است.

از نظر ظاهری همانطور که در قسمت فوق اشاره کرده ایم، ظاهر این خودرو بسیار به خودروی “رکستون” شبیه است. به گونه ی که وقتی سوار بر این خودرو می شوید شاید در نگاه اول از نظر ظاهر و داخل کابین دچار سردرگمی شوید. شرکت سازنده برای داخل کابین این خودور از روکش های چرمی ناپا استفاده کرده و همچنین در درون کابین شما امکاناتی نظیر نمایشگر هشت اینچی لمسی مجهز به اپل کارپلی ،اندروید، رادیو دیجیتال، بلوتوث و … را مشاهده می کنید که سبب شده تا این خودروی جدید سانگ یانگ موسو در فرم پیکاب خود مثل “رکستون” ویژگی های لوکس را به خود اختصاص دهد.

البته اگر که با سفارش رینگ های که از بیست اینچ بزرگتر می باشند ، برای بدست آوردن قابلیت های بیشتر ، راحتی اتومبیل را از دست ندهیم.در قسمت فنی این خودرو ، شما موتور ۲.۲ لیتری توربودیزل را شاهد هستید که می تواند قدرت ۱۸۱ اسب بخار را داشته باشد که حدود ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور می باشد که بعد از تولید این نیرو به واسطه یک جعبه دنده شش سرعته دستی دریافت می شود البته ممکن است جعبه دنده ۶ سرعت اتوماتیک برای آن در نظر گرفته شود که به سمت چرخهای محرک خودرو ارسال می گردد. با توجه به سفارش مشتری می تواند این نیرو برای همه ی چرخ های خودرو یا تنها چرخ های عقب در نظر گرفته شود.


در خصوص این خودرو لازم است بدانید که می تواند تا حداکثر یک تن ظرفیت بارگیری نماید و توانایی ظرفیت بکسل آن حداکثر سه و نیم تن است.برای اولین بار در صنعت خودرو سازی این خودرو از فلزی سخت و مقاوم در فریم ۴ لته اش استفاده نموده است ؛ انطور که متخصصین و مهندسین شرکت می گویند استفاده نمودن از این فلز علاوه بر اینکه مقاومت را زیادتر می کند بلکه سبب می شود که در مقابل دیگر مدل های هم رقیب ، کاهش وزن داشته باشد. همانطور که در پاراگراف های فوق نیز نوشته ایم ، طراحی و ظاهر این خودرو به Rexton شباهت داشته است.


رکستون اسپرت

نمایشگاه بین المللی ژنو

سانگ یانگ موسو

فیس‌لیفت

پیکاب موسو