39 Views
2018 Mar 24entertainmentGaming
img

Farcry 5 یازدهمین عنوان از سری بازی Far Cry محسوب می‌شود. این سری بازی شاید تا چند سال پیش در کلاس بازی های Call Of Duty  یا Assasins Creed  نبوده است . اما اطلاعات منتشر شده از سوی کمپانی مشهور یوبی سافت و تریلر های منتشر شده باعث شده است تا بسیاری از گیمرها چشم انتظار عرضه نسخه جدیدی از این بازی باشند. در این بازی شما به‌عنوان یک پلیس برای مبارزه با گروه افراطی فرستاده می‌شوید تا از اسرار آنها آگاه شوید.


کمپانی یوبی سافت که در دو سال اخیر بسیار پرکار بوده است بازی Farcry 5 را در تاریخ هفتم فروردین سال ۹۷ (۲۷ مارس ۲۰۱۸) برای کنسول های بازی پلی استیشن ۴ ، ایکس باکس وان و مایکروسافت ویندوز با قیمت ۵۹.۹۹ دلار در اختیار کاربران میدهد . البته نسخه   دلوکس بازی که ۶۹.۹۹ دلار قیمت دارد نیز انتخاب مناسبی برای خریدخواهد بود. این نسخه شامل  Big Game Hunter، Ace Pilot، Explosive و Chaos، تفنگ تهاجمی AR-C، تفنگ دستی مگنام ۴۴ و اسکین‌های خاص Farcry 5 است . کمپانی یوبی سافت مدتی پیش اعلام کرد که بازی Farcry 5 از رزولوشن ۴K نیز پشتیبانی خواهد کرد .


نسخه قبلی این بازی یعنی Farcry Primal نتوانست از اعتبار به دست آمده از سری بازی های قبلی فارکاری به خوبی دفاع کند اما کمپانی یوبی سافت تمام ویژگی های که نسخه جدید این بازی اول شخص نیاز دارد را فراهم کرده است تا فروش بسیار خوبی داشته باشد.


به نظر میرسد با اطلاعات منتشر شده این بازی یکی از نامزدهای برترین بازی سال ۲۰۱۸ باشد حال قصد داریم به بررسی این بازی بپردازیم…


روی جلد اصلی بازی شخصیت هایی را مشاهده می کنیم که به نظر، یک خانواذه ثروتمند هستند و به گونه ایی قدرتمند ترین خانواده در منطقه ای به نام Hope County که یک دهکده خیالی است را روایت می کند.


این دهکده در ایالت مونتانا است جایی که مردم اسیر افکار شخصی شده‌اند که خود را برگزیده می‌دادند و به هر طریقی که شده، از شکنجه گرفته تا عذاب دادن‌تان، سعی می‌کند گناه‌تان را پاک کند!


رهبری این گروه که Eden’s Gate یا «دروازه بهشت» نام دارد به دست جوزف سید «Joseph Seed» است . جوزف اعتقاد دارد که او به عنوان شخصی برگزیده شده تا مردم را از فروپاشی و گناه نجات دهد. حال مردم چه بخواهند و چه نخواهند، جوزف آن‌ها را به شیوه خود از گناه پاک خواهد کرد. او بر این اعتقاد است که مردم باید آماده امتحان الهی شوند اما به شیوه ایی که او می گوید.


با توجه به شخصیت هایی در روی جلد بازی قرار دارند و آنچه که مشخص است علاوه بر جوزف شخصیت های دیگر خانواده او نیز در این بازی هستند و نقش های متفاوتی را بازی می کنند:


جیکوب، برادر بزرگ‌ تر جوزف است. او عضو سابق ارتش ایالات متحده آمریکا بوده و در زمینه ‌های ویژه‌ ای تخصص دارد.


تنها دختری که در پوستر بازی مشاهده می‌کنید فیث نام دارد و به نوعی حافظ صلح خانواده است.


کوچک‌ترین برادر جوزف، جان نام دارد که سر و کارش با پول و سرمایه ‌های خانواده است و به نوعی حساب‌دار خانواده سید محسوب می ‌شود. در این بازی یوبیسافت سعی کرده تا ظاهر و رفتار دشمنان بازی را بسیار شبیه به آدم‌های روستایی عادی آمریکایی طراحی کند که باعث افزایش طرفداران این بازی می شود.


حال به آشنایی با داستان بازی Farcry 5 بپردازیم: در این بازی شما نقش مامور پلیسی را خواهید داشت، شما قادر خواهید بود جنسیت و رنگ پوست او را انتخاب کنید. این مامور پلیس را افرادی دیگر همراهی می کنند تا به مقابله با جوزف بپردازید. این افراد غالبا مورد ظلم این خانواده قدرتمند قرار گرفته اند. جرم برخی افراد جالب است به عنوان مثال جرم جرویس یک کشیش است که رفتار جوزف و اعضای او را خلاف دین و مذهب مسحیت یا هر دین دیگری می‌بیند و آن را فقط یک افراط دیوانه‌وار می‌خواند، سعی دارد آن‌ها را ادب کند و صلح را بازگرداند و در نهایت دین واقعی را در کلیسایش به آن‌‌ها نشان دهد و …


به طور کلی داستان بازی Farcry 5  موضوعی را روایت می کند و افرادی را نشان می دهد که در پی تلاش برای آزادی از شر افرادی است که به وسیله دین، کنترل امور را در دست گرفته‌اند و هر کاری که بخواهند انجام می‌دهند.


در این بازی خشونت بسیار بیشتر از نسخه های قبلی شده است و روش های مختلفی  برای مبارزات در نظر گرفته شده است که از جمله آن‌ ها می‌توان به چنگال ‌های کشاورزی اشاره کرد که می توان آن‌ ها را به سمت دشمن پرتاب، یا  از چکش برای خرد کردن استخوان دشمن استفاده کرد. از طرفی دیگر قسمت مهمی از بازی را سلاح‌ گرم تشکیل می ‌دهند. به طور کلی می توان بازی Farcry 5  را  بزرگ ‌ترین مجموعه اسلحه ‌های تاریخ سری Far Cry دانست .

بهترین بازی ۲۰۱۸

Farcry5