۳۱۱۷ بازدید
۲۱ آذر ۱۳۹۶تکنولوژی
تصویر مطالب

ممنون مایکروسافت، اما من هنوز به ویندوز 10 نه میگویم

ویندوز 10 طرفداران خود را دارد، اما ویندوز 10 صرفا خوب است، عالی نیست. من اخیرا از دوستانم شنیدم که می گفتند ویندوز 10 بهترین ویندوز است. هر کس انتخاب خود را دارد اما من ویندوز 10 را انتخاب نمیکنم. اولین نگرانی  در مورد ویندوز 10 امنیت آن است. ویندوز 10 امن تر از ویندوز 7 نیست مشخص شده است که این سیستم عامل عمیقا ناامن است. در سال گذشته تعداد زیادی از اصلاحیه های امنیتی ویندوز منتشر شده است و ویندوز 10 مشکلات مشابهی با ویندوز 7 داشت. ویندوز 10 دارای حفره های امنیتی است که مایکروسافت قصد ترمیم آن ها را دارد

همانطور که برای ویژگی های امنیت ویندوز 10 اشاره شد برخی از آنها به نظر خوب نمی رسد. اخیرا، ویلیام Dormann از مرکز تحقیقاتی CERT/CC در توییتر اعلام کرده است که اجرای تصادفی فضای آدرس (ASLR)  به عنوان یک اقدام امنیتی، بی ارزش است. Dormann این کار را با مشاور امنیت CERT انجام داد. مایکروسافت ادعا می کند که چیزی که Dormann متوجه شد، یک مشکل امنیتی نبود. "مسئله پیکربندی یک آسیب پذیری نیست، خطری را ایجاد نمی کند و وضعیت امنیتی موجود در برنامه ها را تضعیف نمی کند." اما بعدها تیم برنامه نویسی ویندوز اعلام کرد: "CERT/ CC یک مسئله را در اجرای تصادفی فضای آدرس (ASLR) اعلام کرده است که در حال حاضر مانع از به کارگیری تمام محتواهای تصادفی از پایین به بالا می شود. "در نهایت، مایکروسافت این مشکل را حل کرد. یکی از معایب ویندوز 10 بروز رسانی آن است.در واقع بروز رسانی در ویندوز 10 اجباری است و حتما باید نصب شود و فقط میتوان این بروز رسانی ها را به تعویق انداخت. یکی از ویژگی هایی که امنیت ویندوز 10 را زیر سوال می برد دریافت اطلاعات بسیاری از کاربران است که باعث اتهام به ویندوز در مورد سرقت اطلاعاتی شده است. یکی دیگر از معایب ویندوز 10 کنار گذاشته شدن اینترنت اکسپلورر و روی کار آمدن مایکروسافت ادج بود. ادج تمام قابلیت های اینترنت اکسپلورر را دارد اما هنوز فاقد افزونه ها است و این مرورگر هنوز به اندازه کافی توسعه نیافته است.

در ویندوز ۱۰ امکان انجام بازی‌های غیر اوریجینال وجود ندارد

 به تازگی مشخص شده که سیستم عامل ویندوز ۱۰  به یک سیستم آنتی پایرسی جدید مجهز شده است که شما را از انجام بازی های غیر اوریجینال یا غیر اصل (نسخه های کرک شده) باز می دارد. البته این سیستم اکنون تنها بر روی بازی هایی قابل استفاده است که مانند xbox توسط خود مایکرو سافت ساخته یا منتشر شده باشند و البته هر دو پلتفرم اکس باکس و ویندوز را در بر می گیرد (به عنوان مثال می توان به بازی Rise of The Tomb Raider در این زمینه اشاره کرد). بنابر این فعلاً عناوینی که توسط شرکت های دیگری جز مایکرو سافت ساخته یا منتشر شده باشند (اعم از نرم افزار یا بازی) از این قضیه مستثنی هستند. البته مایکرو سافت برای جبران این امر دست به طراحی تکنیک دیگری در ویندوز ۱۰ زده است. تکنیکی که شما را از اجرای بازی هایی که از قفل های امنیتی قدیمی تری نظیر SafeDisk یا SecuROM استفاده می کنند نیز محروم می سازد.


مایکروسافتمعایب ویندوز 10امنیت ویندوز 10