89 Views
2018 Mar 31Trainingtechnology
img

معجزه ی سئوی گوگل

Search Engine Optimization که مخفف آن SEO می باشد، چند سالی است که بیشتر وبسایت ها اصول آن را رعایت میکنند تا بتوانند جایگاه خوبی را در گوگل کسب کنند و مشتریان بیشتری را وارد کسب و کار خود کنند و کسب و کار خود را رونق بدهند

چرا نمی‌توانم موتورهای جستجو را بدون بهینه ‌سازی سایت و سئو به سایتم سوق دهم؟

اگرچه موتورهای جستجو هوشمندند، اما آن‌ها هنوز هم نیاز به کمک دارند. موتورهای جستجو اصلی همیشه به دنبال بهبود فنّاوری‌شان جهت خزیدن در وب به‌صورت عمیق‌تر و برگشت دادن نتایج بهتری برای کاربران هستند. بااین‌حال، محدودیت هایی در مورد اینکه چطور موتورهای جستجو عمل کنند وجود دارد. اگرچه بهینه ‌سازی و سئو سایت به‌صورت صحیح می‌تواند برای شما هزاران بازدیدکننده و افزایش توجه خالص به وجود آورد، ولی حرکت اشتباه می‌تواند باعث پنهان شدن و یا دفن سایت در اعماق نتایج جستجو (که در دید حداقل است) شود.

علاوه برساخت محتوای در دسترس برای موتورهای جستجو، SEO همچنین طوری باعث افزایش رتبه‌بندی محتوای قرار داده خواهد شد که دران موتورهای جستجو به‌آسانی آن را پیدا خواهند کرد. اینترنت به‌طور فزاینده‌ای در حال تبدیل‌شدن به رقابت است و شرکت‌هایی که از SEO استفاده می‌کنند مزیت عمده‌ای در جذب بازدیدکننده و مشتری دارند.

کلمات کلیدی:
کلماتی که در وبسایت شما وجود دارند مانند کلماتی که در اواسط متن های سایت و یا حتی لینک ها موجود هستند،اگر هر شخصی این کلمات را در گوگل جستجو کند با سایت شما در لینک اول و یا دوم مواجه میشود

این کلمات میتوانند شمال هر کلمه ای مثل : آموزش طراحی وب ، آموزش خیاطی

مدت زمان سئو:

سئو یک فرایند طولانی است که بین 6 ماه تا 1 سال باید تلاش کنید و تمامی قوانین آن را به درستی انجام دهید ، پس از مدتی که ورودی های گوگل شما بیشتر شد Tنوقت است که به قدرت سئوی گوگل پی میبرید

هزینه سئو:

هر شرکت بسته به نوع تعرفه خود مبالغی را تعیین میکند که میتواند بین 1 تا 10 میلیون تومان باشد

بررسی رتبه:

برای این کار کافیت وارد وبسایت alexa.com بشوید و آدرس وبسایت خود را در کادر آنالیز قرار بدهید

توجه داشته باشید هرچه رتبه سایت پایین تر باشد یعنی سایت کاربران بیشتری دارد و بسیار فعال است ، رتبه 12 را نیز دارد مانند عکس زیر:


بک لینک:

بک لینک به لینک هایی گفته می شود که در سایت های مختلف قرار میگیرد و هنگامی که کاربران روی لینک شما قرار میگیرند وارد سایت شما میشوند(بک لینک ها باعث بهبود رتبه سایتتان در الکسا نیز میشوند) همانطور که در عکس زیر میبینید تعداد بک لینک های سایت دیوار 593 عدد میباشد و در زیر آن سایت هایی که لینک درآن قرار گرفته نوشته شده است.دامین آتوریتی:

دامین اتوریتی (DA) در واقع امتیازی برای رنک دهی موتورهای جستجو است که MOZ آن را توسعه داده است. این امتیاز می تواند پیش بینی کند که یک وب سایت در نتایج جستجو، چه رنکی خواهد داشت. امتیاز چگالی دامنه از 1 تا 100 متغیر است. بالاترین امتیاز به معنی بهترین رنک می باشد.

چگالی دامنه با ارزیابی دامنه های لینک شده، تعداد کلی لینک ها، MozRank، MozTrust و غیره محاسبه می شود و به شکل نمره یا امتیاز Domain Authority ارائه می شود. این امتیاز می تواند برای مقایسه وب سایت ها یا نظارت بر رنک وب سایت در زمان مشخص استفاده شود.

در نتیجه، این مدل نشان می دهد که به نظر گوگل، چه صفحاتی باید برای هر عبارت جستجو شده رنک بگیرند و به چه ترتیبی نیز باید رنک بگیرند.

هدف از دامین اتوریتی این است که با ارائه فاکتوری برای مقایسه قدرت سئو سایت های مختلف، ابهامات موجود را برطرف نماید.

با اینکه بازاریابان آگاه هستند که Domain Authority به عنوان یک فاکتور، محدودیت هایی نیز دارد، اما معتقدند که دامین اتوریتی دست کم معیاری است برای آنکه آیا تلاش های انجام گرفته برای سئو، کارساز هستند یا نه. به همین دلیل نیز، دامین اتوریتی هدف مهمی در پی دارد.

در زمان یافتن لینک های جدید، بررسی Domain Authority قبل از برقراری ارتباط با آن سایت بسیار کارآمد است. در مقایسه با دیگر فاکتورهای کمی و کیفی، چگالی دامنه می تواند برندهای مختلف را برای اخذ تصمیم های بهتر یاری کند.

چگالی دامنه توسط MOZ ارائه شد و در واقع Moz مالک این نام است. مجموعه ابزارهای آنها، چگالی دامنه های خاصی را بررسی می کنند، اما هزاران ابزار رایگان دیگر نیز از Moz’s API استفاده می کنند تا این امتیازها را ببینند.

هرچند، چند مجموعه نرم افزار سئو دیگر نیز هستند که دیدگاه های کمی متفاوتی درباره قدرت دامنه سایت به شما می دهند.

امتیازی که Moz به وب سایت های گوناگون می دهد بستگی به لینک های ایندکس شده توسط MOZ دارد، که بدون شک این لیست از ایندکس URLهای گوگل کوتاه تر است.  


آموزش بازاریابی اینترنتی

آموزش سئو

سئو

آموزش کسب و کار اینترنتی