40 Views
2018 Mar 31News
img

سومین سازنده تلفن هوشمند در دنیا، تازه ترین پرچمدار خود یعنی Huawei Mate 10 Pro را به بازار عرضه کرده و از اقبال خوبی نیز در بین تحلیلگران برخوردار شده. اما این گوشی در بازار ایالات متحده، خرید و فروش نمی شود...

شرکت هوآوی در ماه گذشته با دو اپراتور AT&T  و ورایزون، برای فروش گوشی های خود در آمریکا قرار داد بست. اما ترامپ مخالفت خود را با همکاری این شرکت ها با هوآوی اعلام کرد و باعث شد که این قرار داد ها فسخ شوند. دلیل این فشار، تهدید های امنیتی بیان شد ولی شرکت هوآوی در بیانیه ای به مردم اعلام کرد که این شرکت در بیش از 70 کشور دنیا، گوشی می فروشد و هیچ کشور دیگری از جانب هوآوی تهدید امنیتی نشده است.  اما اخیرا فروش همه محصولات Huawei را از جمله لپ تاپ ها و smartwatch ها  در آمریکا ممنوع شده است. 

دو گوشی P20 و P20 Pro نیز در آمریکا هیچ فروشی نخواهند داشت.

اما مشکل اصلی کجاست؟

همه چیز در مورد امنیت ملی است. دولت ایالات متحده ابراز نگرانی کرده است که هوآوی ممکن است از طریق محصولاتش، به ویژه تجهیزات مخابراتی خود، در دولت آمریکا جاسوسی کند. در سال 2012 ، صحبت هایی در مورد تهدید های دو برند  Huawei و ZTE در آمریکا ، وجود داشت که امروزه، برند هوآوی به تنهایی تهدید بزرگتری محسوب می شود. در ماه گذشته نیز ، سران FBI، سیا و NSA همه نگرانی های خود را در مورد خطرات ناشی از حضور برندهای Huawei و ZTE مطرح کردند. 

بنیانگذار شرکت هوآوی، عضو سابق ارتش چین بوده است. 


Avi Greengart، تحلیلگر Global Data گفت: "مشکلات که Huawei با دولت آمریکا دارد، بعید به نظر می رسد که به سرعت از بین برود."

پس گوشی های هوآوی امن هستند!؟

نمی توان بدون هیچ شکی گفت بله! حتی نمی توان قاطعانه گفت نه... . اما اقدام دولت آمریکا می تواند متاثر از سیاست های امنیتی اخیر دولت باشد. چرا که ترامپ اخیرا معامله ی بین کوالکام و برودکام را نیز به همین دلیل بر هم زده، چرا که برودکام یک شرکت خارجی است. '


اما اگر بخواهیم در آمریکا هوآوی بخریم باید چه کار کنیم؟!

تنها راه خریداری این برند گوشی در ایالات متحده بنظر می رسد خرده فروشی های آنلاین مثل آمازون و B & H باشند.

هوآوی

Huawei

P20 PRO