43 Views
2018 Apr 05car
img

ولوو خودروساز متعهدی که به حفظ جان انسان‌ها، حفاظت از محیط زیست، آرامش و راحتی سرنشینانش بسیار می‌اندیشد. این خودروسازی از اولین بنگاه‌های صنعتی است که طرح رانندگی بدون مرگ به واسطه سامانه‌های کمک راننده و تجهیزات ایمنی را رقم زد


ولوو خودروساز متعهدی که به حفظ جان انسان‌ها، حفاظت از محیط زیست، آرامش و راحتی سرنشینانش بسیار می‌اندیشد. این خودروسازی از اولین بنگاه‌های صنعتی است که طرح رانندگی بدون مرگ به واسطه سامانه‌های کمک راننده و تجهیزات ایمنی را رقم زد و در راستای تحقق آن قدم برداشت. 

اما اینک ولوو یک افتخار بزرگ را به لیست موفقیت‌های خود اضافه کرده و با یک suv سایز متوسط با کد تجاری XC60 تاج برترین خودروی سال 2018 را در نمایشگاه خودرویی نیویورک بر سر خود نهاده است. اما این سوال مطرح است که XC60  ولوو چه چیزی در خود جای داده تا از سوی خیل عظیم هیات ژوری و در میان رقبای قدر دیگر همچون ، آئودی Q5، رنجروور ولار و مزدا CX-5، ب‌ام‌و X3 و مرسدس بنز GLC عنوان بهترین خودروی سال 2018 را از آن خود کرده است.


XC60 ولوو در اوایل سال جاری میلادی جایزه بهترین خودروی آمریکای شمالی را از آن خود کرد و برادر کوچکتر این خودرو یا کد تجاری XC40 در نمایشگاه خودرویی ژنو به عنوان بهترین خودروی سال اروپا شناخته شد. بنابراین می‌توان گفت سال ولوو آغاز شده این کمپانی برای به دست آوردن جایزه‌های بیشتر به  خود اعتماد ویژه‌ای دارد.

خودروهای ولوو برای اولین بار عنوان خودروی سال جهان را از آن خود کرده‌اند و همین موضوع اثبات می‌کند که ولوو برتری‌های ویژه‌ای در این زمینه دارد.

هاکان سامئلسون مدیر عامل خودروسازی ولوو در این خصوص گفت: خوشحالیم که سرمایه‌گذاری روی محصولاتمان به موفقیت ختم شده است. ما در برابر رقبای سخت این مقام را به دست آوردیم و نشان دادیم که XC60 ترکیب خوبی از طراحی، ارتباطات، امنیت و ایمنی را به مشتریانش در سراسر جهان ارائه می‌کند.


در نسخه‌های جدید XC60، سامانه ترمز اضطراری هوشمند با توجه به شاخه‌های "ایمنی شهری" ولوو ارتقاء یافته است. پشتیبانی‌های فرمان‌پذیری نیز در زمان ضعف احتمالی ترمز هوشمند خودرو را از احتمال برخورد باز می‌دارند. علاوه بر این، سامانه پیشرفته تغییر بین خطوط در کنار سامانه کمکی فرمان به کاهش تصادفات از جلو کمک خواهد کرد. سامانه کمکی فرمان در کنار سیستم اطلاعاتی نقاط کور نیز خطر برخورد در هنگام تغییر لاین را کاهش می‌دهد.

از جمله تجهیزات ایمنی استاندارد این خودرو می‌توان به کیسه‌های هوای جلو و جانبی، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی با کنترل پایداری لغزش و حسگری اشاره کرد که برای باد کردن کیسه‌های هوای جانبی در زمان چپ کردن خودرو طراحی شده است.

دوربین ایمنی نصب شده در این خودرو به قدری خوب است که از آن می‌توان برای تصویربرداری نیز کمک گرفت.

اتومبیل XC60، با موتورهای بنزینی و دیزلی یا مدل‌های پلاگین- هیبرید ارائه می‌شوند و در قدرتمندترین نوع 407 اسب‌بخار توان تولید کرده و در 5.3 ثانیه به شتاب صفر تا 100 کیلومتر خواهند رسید.

Xc60

ولوو

بهترین