44 Views
2018 Jul 11cooking
img

پیاز حاوی آمینو اسیدی به نام سولفکسید است و زمانی که پیاز را خرد می کنید این آمینواسیدها آسیب می بینند. در نتیجه سولفکسیدها تبدیل به گازهای تحریک کننده چشم می شوند. گاز از داخل پیاز به چشم نفوذ می کند و چشم ها هم برای شستن و از بین بردن گاز تولید اشک می کند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اشک تولید شده از گاز پیاز، از لحاظ ساختاری با اشکی که در هنگام ناراحتی و یا خوشحالی می‌ریزید متفاوت است.


و اما راه های جلوگیری از اشک ریختن هنگام خُردکردن پیاز:


1- ابتدا پیازها را فریز کنید. سرما سرعت تبدیل سولفکسیدها به گازهای اشک آور را کاهش می دهد و البته هیچ تأثیری بر طعم و بوی آن ندارد. قبل از خرد کردن پیاز ابتدا آن را به مدت ۱۵ دقیقه در یخچال قرار دهید و سپس به آرامی خُرد کنید. شاید خُرد کردن پیاز کمی سخت شود، اما ارزشش را دارد :)


2- پیاز را از ریشه خُرد نکنید. ریشه پیاز را سالم نگه دارید تا اشک های کمتری هنگام خُرد کردن آن بریزید. 

  

3- یک تکه نان در دهان نگه دارید. این کار تحریک چشم ها را کمتر می کند. نان مقداری از گازها را قبل از این که وارد بینی و چشم ها شود، به خود جذب می کند.


4- این روش هم مؤثر است. هنگام خُرد کردن پیاز یک عدد کبریت بین دندان های جلویی قرار دهید تا مانع از اشک آلود شدن چشم ها شود.


5- خُرد کردن پیاز یعنی آسیب رساندن به سلول های پیاز. پس هر چه چاقو تیزتر باشد، سلول های پیاز کمتر آسیب می بیند و گاز کمتری از دیواره های سلولی پیاز رها می شود. پس قبل از خُرد کردن پیاز مطمئن شوید که چاقو به اندازه کافی تیز باشد.


6- پیاز را در آب خُرد کنید. ماهیت آنزیم پیاز در آب تغییر می‌کند. این روش مؤثر اما کمی مشکل است؛ چرا که تکه‌های پیاز در آب پخش می‌شوند. مگر اینکه آن‌ها را به‌طور دقیق کنار هم قرار داده و خرد کنید. البته یادتان باشد که با این کار باعث از دست دادن مقدار اندکی از تندی پیاز و لغزنده شدن بیش از حد نرمال می‌شود. اگر با پیازی که کمی نرم شده مشکلی ندارید، این روش را امتحان کنید.


7- پیشنهاد دیگری را برخی افراد توصیه می‌کنند. آن هم اینکه خُرد کردن را زیر شیر آب انجام دهید، اما ممکن است باعث از هم پاشیدن تکه‌های پیاز شود. (جدای از هم پاشیدن پیاز، آب زیادی هم به هدر می‌رود)


8- پیاز را نزدیک بخار خرد کنید. خرد کردن کنار بخار آب کتری یا قابلمه نیز ترفند جالبی است. بخار آب، گاز خارج شده از پیاز را جذب می‌کند. 


9- از راه دهان تنفس کنید و زبان خود را کمی بیرون نگه دارید. زبان شما مرطوب است و این کار باعث حرکت گاز از روی زبانتان می‌شود. این عمل مجرای اشکی را می بندد و در نتیجه اشکی بیرون نمی‌آید. اگر از بینی تنفس کنید، عصب بویایی شما تحریک شده و بلافاصله اشک جاری می‌شود.


 10- پیاز با نوک چاقو برش ندهید. از آنجا که ساختار داخلی پیاز به صورت حلقه‌ای است، استفاده از بدنه چاقو (به‌جای نوک آن) از پاشیده شدن آب پیاز به چشم جلوگیری می‌کند. البته این را نیز در نظر داشته باشید که هر جریان هوا در اطراف شما می‌تواند گاز پیاز را به سمت‌تان هدایت کند، بنابراین حواستان به جهت وزش باد نیز باشد. از پنکه استفاده کنید و آن را در زاویه مناسب قرار دهید.


11- هنگام خُرد کردن پیاز سوت بزنید! سوت زدن باعث ایجاد جریان هوا در مقابل صورت شما می‌شود. با این‌کار باز هم از رسیدن گاز پیاز به چشم خود جلوگیری کرده و هر تعداد که می‌خواهید پیاز خرد کنید.


12- از عینک‌های کیپ و یا ماسک استفاده کنید. اگر عینک شنا یا آزمایشگاهی اندازه صورت خود دارید، استفاده از آن‌ها یکی از بهترین راه‌های پیشنهادی برای خُرد کردن پیاز است؛ چرا که آنزیم‌ها راهی برای نزدیک شدن به چشم شما ندارند. اگر عینک‌تان مناسب صورت شما نباشد، تا پایان کار اشک می‌ریزید. اگر این عینک‌ها را آنلاین خریداری می‌کنید بسیار دقت کنید، زیرا شانس مناسب بودن این عینک‌ها با صورت شما همیشه صد در صد نیست. اگر هم عینکی هستید، بهتر است از روش‌های دیگر استفاده کنید.


13- خُرد کردن پیاز را کنار هود قوی، هواکش و یا کنار پنجره انجام دهید. دلیل این کار دور کردن گاز پیاز از چشمان شماست. خُرد کردن پیاز را بر روی اجاق گاز و زیر هود یا هواکش قوی، کنار پنجره و یا در بیرون از فضای بسته انجام دهید. از هوای آزاد هم لذت خواهید برد.


14- از لنز استفاده کنید. با این کار مانعی بین چشم و گازهای آزاد شده قرار داده می شود و به‌راحتی می‌توانید به کار خود ادامه دهید. اگر بین استفاده از عینک و لنز مردد هستید، حتماً لنز را انتخاب کنید.


15- از محلول‌های اسیدی استفاده کنید. محلول‌های نمکی و اسیدی می‌توانند ماهیت آنزیم‌ها را تغییر دهند. به این دو روش ساده برای ساخت این نوع محلول‌ها توجه کنید:

1. مقداری سرکه را روی تخته برش خود بریزید. اسید موجود در سرکه آنزیم را تا حدودی غیرفعال می‌کند.

2. پیاز را در آب‌نمک خیسانده و سپس خُرد کنید.

فراموش نکنید که این کار طعم پیاز را تا حدی تغییر می‌دهد.


16- از روش شمع استفاده کنید. قبل از خرد کردن پیاز، شمعی را نزدیک تخته خردکن روشن کنید. گازهای آزاد شده هنگام خُرد کردن به سمت شعله شمع کشیده می‌شوند. اگرچه این راه نیز بهترین گزینه نیست و بسیاری می‌گویند این کار تنها باعث ایجاد رایحه (اگر شمع معطر دارید) می‌شود، اما حداقل آشپزخانه‌‌تان خوش بو می‌شود.


منابع مطالب فوق:

1- سایت «بیتوته» - beytoote.com

2- سایت «برترین‌ها» - bartarinha.ir

جلوگیری از اشک ریختن هنگام پوست کندن پیاز

جلوگیری از اشک پیاز

اشک نریختن هنگام خردکردن پیاز

چطور موقع خردکردن پیاز اشک نریزیم؟

اشک ریختن هنگام خردکردن پیاز