47 Views
2018 Apr 03technology
img

صفحه قفل ویندوز 10 در به‌روزرسانی‌های اخیر این سیستم‌عامل ویژگی‌های جدیدی دریافت کرده است. از Windows Spotlight که روزانه تصاویر جدیدی را به عنوان پس‌زمینه انتخاب می‌کند تا اضافه شدن کرتانا به این صفحه برای دسترسی به دستیار دیجیتالی ویندوز بدون نیاز به باز کردن قفل رایانه. اما این صفحه از نظر امکان شخصی‌سازی کمی محدود است.


یکی از چیزهایی که کاربران نمی‌توانند در صفحه قفل ویندوز 10 تغییر دهند نام نمایش داده شده است. این نام هر زمان که نیاز به ورود رمز عبور باشد نمایش داده می‌شود. این نام، در صورتی که به رایانه متصل شده باشد نام حساب کاربری مایکروسافت است. کاربران هیچ‌گونه دسترسی برای تغییر یا عدم نمایش این نام در این صفحه ندارند. این موضوع برای اکثر کاربران مشکلی به حساب نمی‌آید اما عده ای نیز هستند که از این موضوع رنج می‌برند به خصوص افرادی که از رایانه خود به صورت عمومی استفاده می کنند.


خوشبختانه یک راه حل تقریباً ساده برای این مشکل وجود دارد. بهتر است که فقط کاربران حرفه‌ای از این روش استفاده کنند زیرا این روش شامل تغییراتی در رجیستری سیستم‌عامل خواهد بود. زمان زیادی برای انجام این تغییرات نیاز نیست اما برای این‌که اطمینان حاصل کنید هیچ اتفاق ناگواری برای رایانه‌تان نمی‌افتد، باید حتماً یک پشتیبان تهیه کنید که به شما اجازه می‌دهد به چند کلیک به تنظیمات قبلی خود بازگردید.


اولین کاری که باید انجام دهید اجرای Registry Editor است. برای این کار با فشردن همزمان کلید های ویندوز و R، منوی Run را اجرا کنید سپس با تایپ عبارت regedit وارد ویرایشگر رجیستری شوید. مطمئن شوید که با استفاده از یک حساب Administrator این کار را انجام می‌دهید زیرا اعمال تغییرات رجیستری برای کاربران عادی ممکن نیست.


در ویرایشگر رجیستری به مسیر مشخص شده بروید. برای این کار می‌توانید به صورت دستی و با کلیک روی پوشه‌ها این کار را انجام دهید و یا آدرس را کپی کرده و در نوار آدرس ویرایشگر قرار دهید.


HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System


در این صفحه باید به دنبال یک فایل به نام dontdisplaylastusername بگردید و آن را باز کنید. به صورت پیش‌فرض مقدار Value data معادل 0 است. آن را به 1 تغییر دهید. روی دکمه OK کلیک کنید اما از ویرایشگر رجیستری خارج نشوید. تغییرات دیگری نیز باید اعمال شوند.


در سمت راست پنجره و در فضای خالی ویرایشگر راست کلیک کنید و از منوی New گزینه DWORD (32-bit) Value را انتخاب کنید و نام آن را DontDisplayLockedUserID بگذارید. این رجیستری جدید را باز کنید و مقدار Value data که به طور پیش‌فرض 1 است را به 3 تغییر دهید. سپس روی OK کلیک کنید. حال می‌توانید ویرایشگر رجیستری را ببندید.


رایانه خود را مجدداً راه‌اندازی کنید. اگر تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید، تغییرات باید اعمال شده و نام کاربری شما در صفحه قفل نمایش داده نشود. اگر می‌خواهید به حالت قبل برگردید کافیست تا رجیستری جدیدی که به صورت دستی ساختید را حذف کنید و برای dontdisplaylastusername نیز مقدار Value data را به 0 برگردانید.


اگر مایل به تغییرات رجیستری نیستید می‌توانید در قسمت تنظیمات حساب مایکروسافت خود، نام‌تان را تغییر دهید. نام جدید در صفحه قفل نمایش داده خواهد شد. هرچند این روش بسیار ساده است، اما روش چندان خوبی برای انجام این کار نیست زیرا تغییرات به طور سراسری در حساب و رایانه شما اعمال می‌شود.


همچنین می‌توانید حساب رایانه خود را به یک حساب محلی یا Local تغییر دهید. نام این نوع حساب را می‌توانید هر چیزی انتخاب کنید. این روش هم بهترین روش انجام این کار نیست زیرا بسیاری از قابلیت‌های ویندوز 10 که به یک حساب مایکروسافت نیازمند هستند را از دست خواهید داد. بنابراین تغییر رجیستری فعلاً بهترین راه برای انجام این کار است.


باید منتظر بود و دید که آیا مایکروسافت در نسخه‌های آینده ویندوز 10 این مشکل را حل می‌کند یا خیر. در حال حاضر امکان انجام این تغییرات در ویندوز 10 رد استون 4 امکان پذیر نیست زیرا این به‌روزرسانی کمتر از یک ماه دیگر منتشر خواهد شد. با توجه به درخواست های کاربران، این ویژگی ممکن است در به‌روزرسانی رد استون 5 که در پاییز 2018 منتشر می‌شود به ویندوز 10 اضافه شود.


حذف نام از صفحه قفل

ویندوز ۱۰

مایکروسافت

راهکار