55 Views
2018 Mar 20Training


اگر شما در یک تیم مشغول به کار هستید یا با چند نفر که کار شما را بازبینی میکنند در ارتباط هستید، لازم است تا تغییرات را دنبال نمایید. در مایکروسافت ورد، قابلیت مقایسه تفاوت ها در دو سند به وسیله ابزار Comapration مهیا شده است. در اینجا نحوه استفاده از آن شرح داده شده است.
ابتدا نرم افزار Word و سپس یک سند باز کنید. ( می توانید یک سندی که قصد مقایسه آن را دارید باز کنید و یا یک سند معمولی و یا حتی یک سند خالی باز کنید.) در بالای صفحه نمایش روی تب Review کلیک کنید تا نوار منو باز شود. سپس در سمت راست منو بر روی دکمه Compare  کلیک کنید.
 
اگر منوی دیگری باز شد، دوباره بر روی Compare کلیک کنید. سپس درپنجره جدید دو سند خود را انتخاب نمایید: سند اصلی ( یا ابتدایی) و سند بازبینی شده ( یا بعدی). اگر در منوی کشویی نمی بینید، در سمت راست روی آیکون پوشه کلیک کنید تا با استفاده از مرورگر فایل خود سند را مرور کنید.
 
در مقابل Label Change with شما ی توانید عبارتی مشخص کنید تا در صورت مشاهده اختلاف، نشان دهد اختلاف مربوط به کدام سند می باشد. من اینجا برچسب later را در آخرین نسخه بازبینی شده قرار می دهم. شما فقط می توانید یک برچسب را به سند بازبینی شده اضافه کنید، اما می توانید با کلیک روی آیکون دوبارفلش بین آن ها جابجا شوید.
دکمه More را بزنید تا تنظیمات پیشرفته را مشاهده نمایید. اکثر این موارد خود توضیحی هستند و همه گزینه ها به طور پیش فرض فعال هستند. در قسمت Show Change at تعیین کنید که تغییرات در سطح کاراکتر و یا در سطح کلمه نمایش داده شوند.
 
روی Ok کلیک کنید. Word یک مجموعه ای از پنل ها را در یک سند باز می کند. به ترتیب از چپ به راست، یک لیست از تغییرات، نمای کاملی از سند بازبینی شده با علامت های قرمز در حاشیه حپ که نشان دهنده تغییرات هستند و یک جفت پنل که سند اصلی و بازبینی شده را نشان می دهند. با چرخانده چرخ موس همه سه پنل اصلی همزمان حرکت خواهند کرد، اما برای پیمایش تکی می توانید از نوار پیمایش در سمت راست هرکدام از پنل ها استفاده کنید.
 
پنل بازبینی ار اینجا مفید خواهد بود. این پنل به ترتیب از بالا به پایین تمام تغییرا تاعم از کلمات حذف شده و اضافه شده را نشان می دهد. این یک روش فوق العاده برای دیدن تفاوت در متن و قالب بندی در یک نگاه است. با کلیک بر روی هر یک از ورودی ها در پنل بازبیینی شده، پنل های دیگر فورا به موقعیت مربوطه خواهند رفت.
 
بعد از اینکه با استفاده از تب Revision بازبینی های خود را انجام دادید، می توانید بر روی متن مربوطه در مرکز پنل کلیک راست نمایید و سپس با زدن دکمه Accept تغییرات را اعمال نمایید و یا با زدن دکمه Reject تغییرات را به حالت اول برگردانید.
 
شما می توانید سند بازبینی شده را مجزا از اسناد قبلی ذخیره نمایید. برای این کار روی منوی فایل و سپس دکمه Save as کلیک نموده و سپس آن را مانند یک سند Word معمولی ذخیره نمایید.
اگر سندی دارای رمز عبور باشد و یا تغییرات در آن ایمن شده باشد، ویژگی Compare در آن غیر فعال خواهد بود. برای حل این مشکل باید رد سند مربوط در قسمت تنظیمات بر روی تب Review و سپس گزینه Track Changes کلیک نمایید.


ورد

آموزش

compare

word

Office

آفیس