80 Views
2018 Jan 22Training
img

شاید نتوانید فردی را پیدا کنید که تاریخ ایجاد حساب ایمیل و یا حساب کاربری فیس بوک را در خاطر داشته باشد. دلیل این امر این است که این مورد جزو اطلاعاتی نیست که خیلی به کارتان بیاید، مگر اینکه در موارد خاص نیاز داشته باشید. ولی همیشه به تاریخ ساخت اپل آیدی احتیاج دارید. در این مطلب به شما کمک خواهیم کرد تا بدون نیاز به افراد متخصص اپل آیدی خود را پیدا کنید.

از طریق بررسی ایمیل

هر اپل آیدی به یک ایمیل احتیاج دارد. اگر اخیرا آدرس ایمیل مرتبط با اپل آیدی‌تان را تغییر نداده‌اید می‌توانید صندوق ورودی ایمیل‌تان را بررسی کنید و قدیمی‌ترین ایمیلی که از سمت اپل برای شما ارسال شده است را پیدا کنید. احتمالا این ایمیل برای فعالسازی اپل آیدی شماست. شاید این مورد کمی وقت‌گیر باشد، ولی اگر ایمیل مورد نظر را پیدا کنید تاریخ دقیق ایجاد اپل آیدی‌تان را خواهید فهمید.

از طریق تاریخچه‌ی خریدها

در iOS 11، اپلیکیشن اپ استور را باز کنید. بر روی پروفایل‌تان در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و سپس بر روی آیدی در بالای صفحه ضربه بزنید. در صفحه‌ی بعد به سمت پایین صفحه پیمایش کنید و تاریخچه‌ی خرید (Purchase History) را انتخاب کنید.بصورت پیش فرض، iOS تاریخچه‌ی خرید ۹۰ روز گذشته را به شما نشان می‌دهد. بر روی ۹۰ days ضربه بزنید تا بتوانید بازه‌ی مورد نظرتان را انتخاب کنید. برای پیدا کردن تاریخ ایجاد اپل آیدی قدیمی‌ترین سالی که آنجا می‌بینید را انتخاب کنید.

از طریق اطلاعات بانکی

اگر بر حسب شانس اولین اپلیکیشنی که بعد از ایجاد اپل آیدی دانلود کرده‌اید یک اپلیکیشن پولی بوده باشد، احتمالا قادر خواهید بود تا در گزارشات حساب بانکی‌تان اطلاعاتی در این مورد پیدا کنید. اگر این مورد برای شما صدق می‌کند بهتر است در ایمیل‌تان بدنبال فاکتوری که اپل پس از خرید برای شما ارسال کرده است بگردید. البته این مورد در بین تمامی گزینه‌هایی که ذکر کردیم از احتمال بسیار کمی برخوردار است.

اپل

آیدی اپل

تاریخ اپل آیدی