179 Views
2018 May 26technology
img

 چگونه متوجه شویم کامپیوترمان ویروسی شده است؟

برای این منظور در ادامه با این پست در ای دانش همراه ما باشید.


۱.مرورگر وب شما به درستی کار نمی کند

تقریبا یک دهه ی پیش این مسئله وجود داشت که بسیاری از مرورگرها در حین باز شدن سریعا کاربر را به صفحات پاپ آپ انتقال می دادند و علاوه بر عدم فعالیت صحیح کامپیوتر، کاربر را نیز عصبی می کرد ولی امروزه بسیاری از این صفحات پاپ آپ توسط خود مرورگر بلاک می شوند. اما اگر پس از بستن مرورگر خود نیز همچنان صفحات پاپ آپ را دریافت کردید، نشان از این دارد که دستگاه شما به ویروس آلوده شده است.


۲.آنتی ویروس غیر فعال می شود

اگر یک دزد بخواهد وارد منزل شما شود قطعا اولین کاری که می کند سیستم امنیتی منزل شما را غیر فعال می کند، این امر مصداق بارز همین ویروس ها می باشد که سبب می گردد سیستم آنتی ویروس شما به طور کلی مختل شود و دیگر امکان بروزرسانی نداشته باشد تا به راحتی بتوانند به سیستم شما تسلط کامل را داشته باشند. اگر خودتان بروزرسانی را غیر فعال نکرده اید قطعا سیستم شما ویروسی شده است.

۳.کند شدن سرعت کامپیوتر

کاهش سرعت کامپیوتر می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد و تنها وجود بد افزارها نمی تواند سبب کاهش سرعت گردد. قبل از اینکه فکر کنید کامپیوتر شما ویروسی شده است باید سیستم های سخت افزاری خود را بررسی کرده و سپس به ویروسی شدن دستگاه خود فکر کنید. اگر دلایلی برا کاهش سرعت کامپیوتر خود پیدا نکردید به راحتی می توانید بگویید کامپیوتر یا لپ تاپ شما ویروسی شده است.


 

ویروس

سیستم امنیتی

آنتی ویروس

بد افزارها