65 Views
2018 Feb 04News
img

جیانگوا  جف لی ؛ که با 43 سال سن ؛ با ویزای دانشجویی در آمریکا زندگی می کند ، به شراکت در جاسوسی علیه آمریکا ، با جعل و تقلب در گوشی های آیفون و تبلت های آیپد ؛ متهم است . بررسی  این پرونده که از سوی وزارت دادگستری باز و تحت پیگرد قرار گرفته است، از سال 2015، زمانی که جف لی به این  اتهام دستگیر شد ؛ ادامه دارد. 

به مدت پنج سال از سال 2009، لی - همراه با هم دستان خود ؛ Andreina Becerra ، روبرتو والپ، Rosario LaMarca - کمک به قاچاق بیش از 40،000 محصولات و لوازم جانبی موبایل از چین به ایالات متحده کرد . این محصولات شامل محصولاتی از جمله  آیفون  و iPads ، به همراه بسته بندی ، برچسب، و چند سند دیگر شامل آرم های جعلی و علامت های تجاری اپل ، بود .  این قاچاق در مقیاس وسیع بود، لی ، شخصا  مبلغ 1،1 میلیون دلار درآمد را از طریق فروش این محصولات به مشتریان آمریکای اش ، کسب می کرد . آنها فکر می کردند که محصولات قانونی اپل را خریداری می کنند . 

دقیقا مشخص نیست که لی ؛ از چه طریق و از چه راهی این محصولات را وارد آمریکا می کرده و همچنین نمی دانیم که آیا این شخص در چین نیز همکارانی داشته یا خیر . با زیر نظر گرفتن حساب های بانکی این شخص ، پلیس متوجه شد که درآمد حاصل از این کار ابتدا به ایتالیا منتقل می شد و سپس به حساب هایی در دیگر کشور های جهان .

لی ؛ به جاسوسی و به توطئه برای فروش کالاهای تقلبی و برچسب های تقلبی و قاچاق کالا به ایالات متحده ؛ متهم شده است. محکومیت او از تاریخ  30 می ؛ شروع شده و  LaMarca، یکی دیگر از هم دستان این شخص ، اولین کسی بود که در ماه جولای سال جاری محکوم شد و مدت 37 ماه زندان را در کارنامه ی خود ثبت کرد !  هر دو شخص  Becerra و Volpe، هم دستان دیگر لی، هنوز در انتظار محکومیت خود هستند.

چین

جاسوسی

اپل

جف لی

jef li