163 Views
2018 Mar 16technology
img

گرافین Graphene می تواند گوشی شما را در 7 ثانیه شارژ کند. گرافین به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود به عنوان یک ماده شگفت انگیز شناخته می شود. گرافین 200 برابر محکم از فولاد و سبکتر از کاغذ است و اغلب به عنوان یک ماده شگفت انگیز شناخته می شود. اما با این ماده شگفت انگیز چه کارهایی می توان انجام داد؟

خوشبختانه گرافین توانست در کنگره جهانی موبایل در ماه گذشته در بارسلونا نمایش خوبی داشته باشد. حدود 25 پروژه تحقیقاتی مختلف مبتنی گرافین، از جمله در عرصه رباتیک و تکنولوژی پوشیدنی، نشان داده شد.   در سال های آینده برخی از این برنامه ها به صورت تجاری اجرا می شوند و ما شاهد به کار گیری ماده گرافین در گوشی های هوشمند، دستگاه های پوشیدنی و سایر تکنولوژی ها خواهیم بود. 

گرافین Graphene یک لایه نازک از اتم های کربن خالص است که در ساختار لانه زنبوری دسته بندی شده است. این ماده تولید نمی شود، بلکه از گرافیت استخراج می شود. دانشمندان در یک پژوهش موفقیت آمیز در سال 2004 به یک ماده دارای ویژگی های مطلوب و غیر معمول دست یافتند. یک ماده فوق العاده نازک، مقاوم و انعطاف پذیر است. این ماده به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا به گوشی های  گوشی های قابل انعطاف در سال های آینده متصل شود. این ماده همچنین دارای پتانسیل بسیار بالایی برای بهبود باتری گوشی های هوشمند است. 

گرافین را می تواند در داخل باتری قرار بگیرد تا باعث بهبود ذخیره انرژی و عملکرد بلند مدت باتری شود، همچنین می تواند انتقال انرژی بین منبع قدرت و باتری را به صورت غیرمستقیم افزایش دهد.  این دستگاه به عنوان یک superhighway برای فرایند شارژ گوشی هوشمند عمل می کند، به طوری که انرژی به سرعت از طریق آن عبور می کند و محققان معتقدند که گرافین ها می توانند تلفن هوشمند را در عرض 7 ثانیه شارژ کنند.

اما چه مدت طول می کشد تا این تکنولوژی ظاهرا جادویی به وجود بیاید؟ یک دهه؟ Kari Hjelt، سرپرست نوآوری گرافین، گفت که این فرایند دو سال به طول خواهد انجامید. او گفت: "این هنوز یک ماده ی جوان است، با این وجود ما واقعا شگفت زده شده ایم که این ماده چقدر در 14 سال گذشته رشد کرده است." با جاسازی حسگرهای عصبی مبتنی بر گرافین در بالای اندام، فرد قادر به حس انقباضات و سایر حرکات عضلات است. این امر به آنها کمک می کند حرکت و نیروی اندام خود را کنترل کنند. گرافن بسیار انعطاف پذیر است، و آن را برای تکنولوژی دستگاه های پوشیدنی ایده آل می کند.


گرافین

تکنولوژی

Graphene