33 Views
2018 Jan 01technology
img
داستان‌های جالبی در مورد برنامه‌ها ( app ) در سال 2017رخ داد . مثلاً فیس بوک موضوعاتی اضافه کرد و بعد تلاش کرد تا کاربران را با استفاده از ارواح دیجیتالی گمراه کند . از سوی دیگر واتساپ داستان‌هایی اضافه کرد و پس از شکایت کاربران محبوبیت آن کمتر شد . مدیوم که یک برنامه مبتنی بر متن است داستان‌هایی اضافه کرد و همچنین یوتیوب! البته دلیل خوبی برای همه این داستان‌ها و جایگاه محبوب آن‌ها در اینترنت وجود دارد , آن‌ها برای کسب پول از تبلیغات ظاهرشده‌اند.
گذشته از این داستان‌ها سال گذشته شاهد پیشرفت اینستاگرام با رکورد ماهیانه افزایش کاربران و ویژگی‌های جدید در همه قسمت‌های این نرم‌افزار بودیم .در همین حال Snapchat با طرح جدید که با تمرکز بر کاربر طراحی‌شده است به صحنه بازگشت .
در بین برنامه‌های محبوب به خاطر داشت باشید که توییتر پر از افرادی است که از FaceApp استفاده  می‌کنند و سپس در بهار 2017 , Mastadon به‌عنوان جایگزین توییتر وارد بازار شد . در طول تابستان اندروید و iOS به مکانی برای چت‌های ناشناس تبدیل شدند . هیچ‌یک از این برنامه‌ها نتوانستند بیش از چند هفته محبوبیت خودشان را حفظ کنند و بعید است که دوباره به آن جایگاه برگردند زیرا این تلاش‌ها اغلب برای توسعه‌دهندگان غیر ارگانیک و پرهزینه است.
برای اثبات بیشتر نگاهی به Yik Yak می‌اندازیم یک برنامه پیام‌رسانی محلی که چند سال پیش در محوطه دانشگاه محبوب بود که توسط کاربران حفظ نشد و امسال به‌کلی کنار گذاشته شد . 2017 همچنین مرگ برنامه  افسانه‌ای پیام‌رسان AIM را نشان داد که با از دادن پشتیبانی سایر برنامه‌ها در دسامبر کاملاً از میدان خارج شد .درحالی‌که سخت است بگوییم AIM یکی از بخش‌های مهم پیام‌رسانی بود اما واضح است که پیش‌زمینه‌سازی برای پیام‌رسان فیس بوک و واتساپ در چشم‌انداز تکنولوژیک امروز بود.

هنوز مشخص نیست که سرنوشت بزرگ‌ترین برنامه‌های ویروسی در سال 2018 چه خواهد شد : HQ Trivia طی چند هفته با یک استراتژی ساده یعنی دانلود رایگان به بزرگ‌ترین برنامه ویروسی سال تبدیل خواهد شد . برنامه‌های Copycat به‌طور مداوم وارد عرصه می‌شوند و HQ در حال حاضر نسخه اندرویدی خودش را پشت سر گذاشته است . در همین حال برنامه‌ها همچنان برای ارتباط بیشتر با کاربران برای پیشنهاد پرداخت‌های بالاتر تلاش می‌کنند .
یک‌روند بزرگ دیگر در رابطه با برنامه‌های 2017 واقعیت‌های تکمیلی بود و اپل و گوگل شرط بندیهای بزرگی در این رابطه انجام داده‌اند . در حال حاضر برنامه‌های محدودی به سمت " دموی تکنولوژی آرام" می‌روند به‌جای اینکه ادغام‌ها را از بین ببرند اما مطمئناً فضای زیادی در پیشرو این برنامه‌ها وجود دارد.
در برنامه‌های مربوط به بازی‌ها , سال 2017 شاهد برخی از نسخه‌های بزرگ بود که پیامد تغییرات سال گذشته بودند . Nintendo همچنان تلاش می‌کرد که وارد سیستم‌عامل موبایل شود . کلاسیک‌های موبایلی مانند Monument Valley و Reignsانتشار گسترده‌ای داشتند اگرچه بازار دانلود رایگان هنوز صنعت غالبی در این زمینه است .
فروشگاه نرم‌افزار نیز شاهد تغییرات بزرگی در سال 2017 بودند – مایکروسافت در پی تأسیس فروشگاه نرم‌افزار PC در کنار ویندوزهای 10S بود و اپل به‌طور کامل فروشگاه برنامه‌های iOS را با تأکید بر برنامه منفرد و توصیه‌های کارشناسان مجدداً طراحی کرد تا به سطح بالایی از رقابت دست یابد.
و درنهایت گوگل صوتی برای اولین بار طی این سال‌ها به‌روزرسانی شد . شاید ما واقعاً نیاز به فهرستی از برنامه‌های جدید نداشته باشیم ولی عاشق به‌روزرسانی‌های تأثیرگذار آن‌ها هستیم !برنامه ها

apps